Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Patrick Karkkolainen Photography Oy

Y-tunnus 2700955-8 74.20 Valokuvaustoiminta Perustettu 2015

Patrick Karkkolainen Photography Oy (Y-tunnus: 2700955-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sarvvik. Yritys toimii toimialalla 74.20 Valokuvaustoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -100,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -10,0 % ja ROE -10,0 %. Omavaraisuusaste oli 94,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 15,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 100 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
+64,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
15,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Sinikellontie 5 F 18, Sarvvik 02390
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
7.7.2015
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Päätoimiala
74.20 Valokuvaustoiminta
Sijainti
Sinikellontie 5 F 18, Sarvvik 02390
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Patrick Karkkolainen Photography Oy · 74 Muu ammatillinen, tieteellinen ja tekninen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto014,08,002,002,00 0,0%
Bruttokate4,0014,09,002,002,00 0,0%
Liiketulos (EBIT)1,008,001,00-2,00-2,00 0,0%
Nettotulos1,007,001,00-2,00-2,00 0,0%
Oma pääoma yhteensä22,027,026,022,018,0 18,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)33,029,029,021,019,0 9,5%
Nettovelka-25,0-24,0-24,0-14,0-5,00 64,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %57,1 %12,5 %- 100 %- 100 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,51 %25,8 %3,45 %-8,00 %-10,0 % 25,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)4,65 %28,6 %3,77 %-8,33 %-10,0 % 20,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,65 %33,3 %3,85 %-8,51 %-10,3 % 21,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,9873,92-1,55-4,46-4,08 8,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste91,7 %90,0 %89,7 %100 %94,7 % 5,3%
Nettovelkaantumisaste (%)- 114 %-88,9 %-92,3 %-63,6 %-27,8 % 56,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %- 150 %- 263 %- 700 %- 200 % 71,4%
Maksuvalmius
Quick ratio14,08,008,33015,0-
Current ratio2,558,008,33015,0-
Rahat ja rahavarat25,024,024,014,05,00 64,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %150 %275 %800 %700 % 12,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.