Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tervalammen vesiosuuskunta

Y-tunnus 2669981-7 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto Perustettu 2014

Tervalammen vesiosuuskunta (Y-tunnus: 2669981-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tervalampi. Yritys toimii toimialalla 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (7,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 41,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 52,6 % ja ROE 142,9 %. Omavaraisuusaste oli 60,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
12,0 kEUR
-7,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
41,7 %
+57,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
1,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
+1,9 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Peräläntie 115, Tervalampi 03220
Perustettu
18.11.2014
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Päätoimiala
37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto
Sijainti
Peräläntie 115, Tervalampi 03220
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tervalammen vesiosuuskunta · 37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8,008,007,0013,012,0 7,7%
Bruttokate3,003,002,0007,00-
Liiketulos (EBIT)2,002,000-2,005,00 350,0%
Nettotulos2,002,000-2,005,00 350,0%
Oma pääoma yhteensä1,001,003,001,006,00 500,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)7,007,007,0010,09,00 10,0%
Nettovelka3,003,00-1,001,001,00 0,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)25,0 %25,0 %0 %-15,4 %41,7 % 370,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)25,0 %28,6 %0 %-23,5 %52,6 % 323,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)44,4 %200 %0 %- 100 %143 % 243,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)40,0 %50,0 %0 %-57,1 %100 % 275,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,531,43-0,568-2,474,72 291,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste11,1 %11,1 %37,5 %10,0 %60,0 % 500,0%
Nettovelkaantumisaste (%)300 %300 %-33,3 %100 %16,7 % 83,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %75,0 %75,0 %28,6 %61,5 %25,0 % 59,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8750,8751,401,143,00 163,2%
Current ratio0,8750,8751,401,143,00 163,2%
Rahat ja rahavarat2,002,003,001,001,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)228228209168122 27,4%
Nettokäyttöpääoma %-12,5 %-12,5 %28,6 %7,69 %33,3 % 333,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.