Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

SALON IMUAUTOT OY

Y-tunnus 1823746-0 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto Perustettu 2003

SALON IMUAUTOT OY (Y-tunnus: 1823746-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Salo. Yritys toimii toimialalla 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,9 mEUR (1,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 21,5 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 27,6 % ja ROE 26,2 %. Omavaraisuusaste oli 87,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
851 kEUR
-1,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
21,5 %
-3,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 301 kEUR
-92,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,17
+2,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Greulantie 12, Salo 24280
Verkkosivu
www.salonimuautot.fi
Perustettu
1.4.2003
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Päätoimiala
37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto
Sijainti
Greulantie 12, Salo 24280
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

SALON IMUAUTOT OY · 37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto749729767867851 1,8%
Bruttokate496443517594538 9,4%
Liiketulos (EBIT)58,051,0139219183 16,4%
Nettotulos43,337,0105174146 16,1%
Oma pääoma yhteensä258274358504610 21,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)528621537630694 10,2%
Nettovelka3,07166-26,0- 156- 301 92,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,74 %7,00 %18,1 %25,3 %21,5 % 15,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)10,7 %8,88 %24,0 %37,7 %27,6 % 26,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)17,6 %13,9 %33,2 %40,4 %26,2 % 35,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,4 %11,0 %29,0 %46,9 %32,9 % 29,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2,103,3761,913498,3 26,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste48,9 %44,1 %66,7 %80,0 %87,9 % 9,9%
Nettovelkaantumisaste (%)1,19 %60,6 %-7,26 %-31,0 %-49,3 % 59,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %17,4 %36,2 %10,0 %-3,46 %-25,5 % 637,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,231,191,782,565,17 102,0%
Current ratio1,231,191,782,565,17 102,0%
Rahat ja rahavarat13983,0102156301 92,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)62,070,651,469,556,6 18,6%
Nettokäyttöpääoma %6,79 %4,94 %12,1 %22,6 %41,1 % 81,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.