Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Rovaniemen Hammaspalvelu Oy

Y-tunnus 2637425-4 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2014

Rovaniemen Hammaspalvelu Oy (Y-tunnus: 2637425-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Oulu. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (12,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 33,5 % ja ROE 34,4 %. Omavaraisuusaste oli 79,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
226 kEUR
+12,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,1 %
+6,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-46,0 kEUR
-181 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,00
+1,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Loikkatie 6 A 7, Oulu 90670
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.8.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Loikkatie 6 A 7, Oulu 90670
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Rovaniemen Hammaspalvelu Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto42,0106196202226 11,9%
Bruttokate42,0106203214240 12,1%
Liiketulos (EBIT)10,014,029,422,941,0 79,0%
Nettotulos10,011,122,016,731,0 85,6%
Oma pääoma yhteensä41,047,866,177,5103 32,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)51,053,7114114131 14,9%
Nettovelka-31,0-20,5-0,948-16,4-46,0 180,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)23,8 %13,1 %15,0 %11,4 %18,1 % 58,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)19,6 %26,7 %35,2 %20,2 %33,5 % 65,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)26,7 %24,9 %38,7 %23,3 %34,4 % 47,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)23,3 %29,2 %38,6 %22,2 %35,8 % 61,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,126,8918,78,7122,6 159,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,8 %89,0 %58,2 %67,9 %79,2 % 16,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-75,6 %-42,8 %-1,44 %-21,2 %-44,7 % 110,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-59,5 %-16,5 %5,72 %-3,68 %-17,3 % 370,1%
Maksuvalmius
Quick ratio5,635,082,263,205,00 56,2%
Current ratio5,635,082,263,205,00 56,2%
Rahat ja rahavarat36,023,436,344,066,0 50,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)60,85,0015,913,014,5 11,5%
Nettokäyttöpääoma %88,1 %19,7 %12,8 %18,0 %26,5 % 47,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.