Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lifeline Ventures Fund II Ky

Y-tunnus 2612443-1 64.31 Rahastotoiminta Perustettu 2014

Lifeline Ventures Fund II Ky (Y-tunnus: 2612443-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 64.31 Rahastotoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -1,1 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -17,0 % ja ROE -17,0 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 119,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
- 119 kEUR
-177 % vs. 2024
Quick ratio 2025
119
+97,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pursimiehenkatu 26 C, Helsinki 00150
Verkkosivu
www.lifelineventures.com
Perustettu
19.3.2014
Yritysmuoto
KY
Toimialaluokka
64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Päätoimiala
64.31 Rahastotoiminta
Sijainti
Pursimiehenkatu 26 C, Helsinki 00150
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lifeline Ventures Fund II Ky · 64 Rahoituspalvelut pois lukien vakuutus- ja eläkevakuutustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate78630 59975600-
Liiketulos (EBIT)77627 950735-13,0-16,0 23,1%
Nettotulos32227 25451,0- 340-1 081 217,9%
Oma pääoma yhteensä10 98810 3477 2396 8995 819 15,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)11 05810 4207 2416 9015 819 15,7%
Nettovelka-72,0-62,0-56,0-43,0- 119 176,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,63 %255 %0,645 %-4,79 %-17,0 % 254,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,63 %255 %0,580 %-4,81 %-17,0 % 253,4%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)2,64 %256 %0,648 %-4,80 %-17,0 % 254,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)- 50326 911- 244- 698- 669 4,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,4 %99,4 %100,0 %100,0 %100,0 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-0,655 %-0,599 %-0,774 %-0,623 %-2,05 % 229,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio16,510,456,021,5119 453,5%
Current ratio16,59,4256,021,5119 453,5%
Rahat ja rahavarat72,062,056,043,0119 176,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.