Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kaapo Virolainen Oy

Y-tunnus 2599561-4 73.20 Markkina- ja mielipidetutkimukset Perustettu 2014

Kaapo Virolainen Oy (Y-tunnus: 2599561-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 73.20 Markkina- ja mielipidetutkimukset. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (36,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 6,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 54,3 % ja ROE 77,2 %. Omavaraisuusaste oli 75,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
73,0 kEUR
+36,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
6,85 %
-0,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-7,00 kEUR
-156 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,33
+0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Juhana-herttuan tie 10-14 K 122, Helsinki 00600
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
2.1.2014
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Päätoimiala
73.20 Markkina- ja mielipidetutkimukset
Sijainti
Juhana-herttuan tie 10-14 K 122, Helsinki 00600
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kaapo Virolainen Oy · 73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto31,037,048,053,573,0 36,4%
Bruttokate31,07,0048,053,573,0 36,4%
Liiketulos (EBIT)-1,001,00-1,003,945,00 26,9%
Nettotulos-1,001,00-1,003,975,00 25,9%
Oma pääoma yhteensä01,0003,969,00 127,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)5,005,005,006,4312,0 86,6%
Nettovelka-5,00-1,00-1,00-2,73-7,00 156,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-3,23 %2,70 %-2,08 %7,37 %6,85 % 7,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-20,0 %20,0 %-20,0 %69,5 %54,3 % 21,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)-33,3 %33,3 %-33,3 %88,6 %77,2 % 12,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)- 200 %0 %0 %201 %77,2 % 61,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-1,091,00-1,093,944,63 17,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0 %16,7 %0 %61,6 %75,0 % 21,8%
Nettovelkaantumisaste (%)0 %- 100 %0 %-69,1 %-77,8 % 12,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %10,8 %8,33 %-0,493 %-5,48 % 1011,6%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,001,001,942,33 20,1%
Current ratio1,001,001,001,942,33 20,1%
Rahat ja rahavarat5,001,001,002,737,00 156,4%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %4,34 %5,48 % 26,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.