Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Antin Metsäapu Oy

Y-tunnus 2593197-9 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta Perustettu 2013

Antin Metsäapu Oy (Y-tunnus: 2593197-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Mikkeli. Yritys toimii toimialalla 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (10,9 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -7,3 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -15,0 % ja ROE -16,2 %. Omavaraisuusaste oli 89,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
41,0 kEUR
-10,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-7,32 %
-11,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-18,0 kEUR
+14,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
9,00
+3,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Vehmaskyläntie 109, Mikkeli 50300
Verkkosivu
www.antinmetsaapu.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
31.12.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta
Sijainti
Vehmaskyläntie 109, Mikkeli 50300
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Antin Metsäapu Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto58,055,045,046,041,0 10,9%
Bruttokate48,046,040,044,039,0 11,4%
Liiketulos (EBIT)0-3,00-5,002,00-3,00 250,0%
Nettotulos0-3,00-5,002,00-3,00 250,0%
Oma pääoma yhteensä25,022,018,020,017,0 15,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)28,025,019,022,018,0 18,2%
Nettovelka-24,0-22,0-18,0-21,0-18,0 14,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %-5,45 %-11,1 %4,35 %-7,32 % 268,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0 %-11,3 %-22,7 %9,76 %-15,0 % 253,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)0 %-12,8 %-25,0 %10,5 %-16,2 % 254,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %-12,5 %-25,0 %11,4 %-17,6 % 254,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,55-5,37-7,080,297-4,89 1746,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste89,3 %91,7 %90,0 %83,3 %89,5 % 7,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-96,0 %- 100 %- 100 %- 105 %- 106 % 1,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-36,2 %-36,4 %-35,6 %-37,0 %-39,0 % 5,4%
Maksuvalmius
Quick ratio9,3312,59,505,509,00 63,6%
Current ratio9,3312,59,505,509,00 63,6%
Rahat ja rahavarat24,022,018,021,018,0 14,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)18,913,38,117,930 100,0%
Nettokäyttöpääoma %43,1 %41,8 %37,8 %39,1 %39,0 % 0,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.