Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Verdas Oy

Y-tunnus 2218642-4 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta Perustettu 2008

Verdas Oy (Y-tunnus: 2218642-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vitsiälä. Yritys toimii toimialalla 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR. Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos 0,4 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 6,7 % ja ROE 6,2 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto
-
Ei vertailuvuotta
Liiketulos-% (EBIT-%)
-
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
-63,0 kEUR
-1,6 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Rantakallio 19, Vitsiälä 52320
Verkkosivu
www.verdas.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
12.9.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta
Sijainti
Rantakallio 19, Vitsiälä 52320
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Verdas Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto00000-
Bruttokate48,022,001 8974,00 99,8%
Liiketulos (EBIT)17,0-3,00-17,01 867-17,0 100,9%
Nettotulos71227,03 0341 756371 78,9%
Oma pääoma yhteensä1 4741 4014 3855 9416 012 1,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 6191 4014 3855 9416 012 1,2%
Nettovelka- 221- 110-1 034-62,0-63,0 1,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0 %0 %0 %0 %0 %-
Kokonaispääoman tuotto (ROA)71,7 %2,05 %105 %34,1 %6,73 % 80,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)62,0 %1,88 %105 %34,0 %6,21 % 81,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)76,4 %2,16 %105 %34,1 %6,73 % 80,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-63,9- 142- 1501 452- 578 139,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste91,0 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-15,0 %-7,85 %-23,6 %-1,04 %-1,05 % 1,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %0 %0 %0 %0 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,050000-
Current ratio2,050000-
Rahat ja rahavarat2211101 03462,063,0 1,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %0 %0 %0 %0 %0 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.