Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Riihimäki&Viertola Oy

Y-tunnus 2556573-7 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2013

Riihimäki&Viertola Oy (Y-tunnus: 2556573-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 2,6 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,8 % ja ROE 13,3 %. Omavaraisuusaste oli 55,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
116 kEUR
+3,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,59 %
+6,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-18,0 kEUR
-38,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,54
+0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Luutnantintie 5 C, Helsinki 00410
Verkkosivu
www.parturikampaamorivi.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.6.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Luutnantintie 5 C, Helsinki 00410
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Riihimäki&Viertola Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto95,0103115112116 3,6%
Bruttokate87,095,0106106109 2,8%
Liiketulos (EBIT)2,001,000-4,003,00 175,0%
Nettotulos2,001,000-3,002,00 166,7%
Oma pääoma yhteensä16,018,018,014,016,0 14,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)28,027,033,022,029,0 31,8%
Nettovelka-18,0-18,0-24,0-13,0-18,0 38,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,11 %0,971 %0 %-3,57 %2,59 % 172,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,84 %3,64 %0 %-14,5 %11,8 % 181,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)13,3 %5,88 %0 %-18,8 %13,3 % 170,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)12,9 %5,88 %0 %-26,7 %20,7 % 177,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,676-0,514-1,70-5,701,68 129,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste59,3 %64,3 %54,5 %60,9 %55,2 % 9,4%
Nettovelkaantumisaste (%)- 113 %- 100 %- 133 %-92,9 %- 113 % 21,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-7,37 %-7,77 %-6,96 %-3,57 %-4,31 % 20,7%
Maksuvalmius
Quick ratio1,821,901,671,441,54 6,9%
Current ratio2,362,501,942,222,08 6,3%
Rahat ja rahavarat18,018,024,013,018,0 38,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)3,843,543,1703,15-
Nettokäyttöpääoma %15,8 %14,6 %13,0 %9,82 %12,1 % 23,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.