Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Veräjämäen Viestintä Oy

Y-tunnus 2543891-4 73.30 Suhdetoiminta ja viestintä Perustettu 2013

Veräjämäen Viestintä Oy (Y-tunnus: 2543891-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 73.30 Suhdetoiminta ja viestintä. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (90,0 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -700,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -63,2 % ja ROE -75,0 %. Omavaraisuusaste oli 81,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
-90,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 700 %
-595,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+66,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,00
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Veräjämäentie 10 A, Helsinki 00650
Verkkosivu
www.verajamaenviestinta.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.4.2013
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Päätoimiala
73.30 Suhdetoiminta ja viestintä
Sijainti
Veräjämäentie 10 A, Helsinki 00650
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Veräjämäen Viestintä Oy · 73 Mainostoiminta, markkinatutkimus ja suhdetoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2011498,0020,02,00 90,0%
Bruttokate1631069,0019,02,00 89,5%
Liiketulos (EBIT)38,033,0-33,0-21,0-14,0 33,3%
Nettotulos30,018,0-38,0-10,0-12,0 20,0%
Oma pääoma yhteensä68,081,037,023,09,00 60,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)86,094,044,027,011,0 59,3%
Nettovelka-30,0-40,0-1,00-6,00-2,00 66,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)18,9 %22,1 %- 413 %- 105 %- 700 % 566,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)54,3 %28,9 %-53,6 %-28,2 %-63,2 % 124,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)54,5 %24,2 %-64,4 %-33,3 %-75,0 % 125,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)70,4 %35,4 %-64,3 %-34,5 %-75,0 % 117,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)26,017,3-40,7-24,5-16,2 33,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,2 %85,3 %80,4 %85,2 %81,8 % 4,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-44,1 %-49,4 %-2,70 %-26,1 %-22,2 % 14,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-5,47 %-17,4 %100 %-10,0 %0 % 100,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,373,001,221,752,00 14,3%
Current ratio2,373,001,221,752,00 14,3%
Rahat ja rahavarat30,040,01,006,002,00 66,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)25,42,4545618,3183 900,0%
Nettokäyttöpääoma %12,9 %18,8 %25,0 %15,0 %100 % 566,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.