Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

KOY Väinämöisen kenttä

Y-tunnus 2519984-5 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta Perustettu 2012

KOY Väinämöisen kenttä (Y-tunnus: 2519984-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (7,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 27,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,2 % ja ROE 102,1 %. Omavaraisuusaste oli 11,3 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,3), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
131 kEUR
+7,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
27,5 %
+7,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
198 kEUR
-22,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,344
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Väinämöisenkatu 4-6, Helsinki 00100
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
21.12.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Päätoimiala
93.12 Liikunta- ja urheiluseurojen toiminta
Sijainti
Väinämöisenkatu 4-6, Helsinki 00100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

KOY Väinämöisen kenttä · 93 Liikunta- ja urheilutoiminta sekä huvi- ja virkistyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto67,067,073,0122131 7,4%
Bruttokate67,067,073,0122131 7,4%
Liiketulos (EBIT)12,0-4,00-12,025,036,0 44,0%
Nettotulos10,0-4,00-20,010,024,0 140,0%
Oma pääoma yhteensä26,022,01,0011,036,0 227,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)10585,0392344316 8,1%
Nettovelka-31,0-25,0328256198 22,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)17,9 %-5,97 %-16,4 %20,5 %27,5 % 34,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,9 %-4,21 %-5,03 %6,79 %11,2 % 64,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)47,6 %-16,7 %- 174 %167 %102 % 38,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,2 %-5,23 %-5,94 %8,06 %13,8 % 71,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,96-11,9-18,6-6,696,47 196,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste24,8 %25,6 %0,255 %3,21 %11,3 % 252,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 119 %- 114 %10 000 %2 327 %550 % 76,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-14,9 %-13,4 %527 %258 %200 % 22,5%
Maksuvalmius
Quick ratio4,334,810,5790,3220,344 6,8%
Current ratio4,334,810,5790,3220,344 6,8%
Rahat ja rahavarat89,073,06,0017,020,0 17,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0055,000-
Nettokäyttöpääoma %104 %91,0 %-32,9 %-32,8 %-32,1 % 2,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.