Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Make-Up & Hair Heidi Reponen Oy

Y-tunnus 2519378-5 96.22 Kauneudenhoitopalvelut Perustettu 2012

Make-Up & Hair Heidi Reponen Oy (Y-tunnus: 2519378-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 96.22 Kauneudenhoitopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (3,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 2,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 5,5 % ja ROE 3,4 %. Omavaraisuusaste oli 82,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 6,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
74,0 kEUR
-3,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,70 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-30,0 kEUR
-6,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
6,00
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Luoteisväylä 32 B 26, Helsinki 00200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.12.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.22 Kauneudenhoitopalvelut
Sijainti
Luoteisväylä 32 B 26, Helsinki 00200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Make-Up & Hair Heidi Reponen Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto72,181,373,576,874,0 3,6%
Bruttokate68,578,068,170,667,0 5,1%
Liiketulos (EBIT)9,2914,84,342,052,00 2,4%
Nettotulos7,3411,73,321,461,00 31,5%
Oma pääoma yhteensä20,230,331,230,229,0 4,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)26,034,933,436,636,0 1,6%
Nettovelka-18,4-30,4-28,0-28,1-30,0 6,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,9 %18,2 %5,91 %2,67 %2,70 % 1,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)37,5 %48,5 %12,7 %5,87 %5,51 % 6,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)43,0 %46,2 %10,8 %4,76 %3,38 % 29,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)54,4 %58,5 %14,1 %6,70 %6,65 % 0,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,049,761,48-0,903-0,853 5,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste77,8 %86,8 %93,5 %82,3 %82,9 % 0,7%
Nettovelkaantumisaste (%)-91,2 %- 100 %-89,9 %-93,3 %- 103 % 10,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-17,5 %-31,7 %-35,2 %-28,2 %-32,4 % 14,9%
Maksuvalmius
Quick ratio4,507,5715,45,656,00 6,2%
Current ratio4,507,5715,45,656,00 6,2%
Rahat ja rahavarat18,430,428,028,130,0 6,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)17,65,508,1413,69,86 27,5%
Nettokäyttöpääoma %28,0 %37,2 %42,4 %39,3 %40,5 % 3,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.