Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

MacMauto OY

Y-tunnus 2515583-4 86.91 Diagnostiset kuvantamispalvelut ja lääketieteellisten laboratorioiden toiminta Perustettu 2012

MacMauto OY (Y-tunnus: 2515583-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Porvoo. Yritys toimii toimialalla 86.91 Diagnostiset kuvantamispalvelut ja lääketieteellisten laboratorioiden toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (21,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 78,8 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 27,1 % ja ROE 23,7 %. Omavaraisuusaste oli 99,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 28,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
85,0 kEUR
+21,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
78,8 %
+7,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-57,0 kEUR
+44,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
28,5
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Suo-orvokintie 5, Porvoo 06450
Verkkosivu
www.macmauto.fi
Perustettu
25.11.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.91 Diagnostiset kuvantamispalvelut ja lääketieteellisten laboratorioiden toiminta
Sijainti
Suo-orvokintie 5, Porvoo 06450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

MacMauto OY · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto39,054,083,070,085,0 21,4%
Bruttokate39,054,083,070,085,0 21,4%
Liiketulos (EBIT)29,040,067,050,067,0 34,0%
Nettotulos51,011645,011,0130 1081,8%
Oma pääoma yhteensä468543542507592 16,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)471553541507594 17,2%
Nettovelka-55,0- 381- 109- 102-57,0 44,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)74,4 %74,1 %80,7 %71,4 %78,8 % 10,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)13,5 %36,5 %9,87 %6,30 %27,1 % 330,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,1 %22,9 %8,29 %2,10 %23,7 % 1028,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)13,7 %37,0 %9,95 %6,30 %27,1 % 330,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-19,7-11,34,47-11,310,9 196,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,4 %98,4 %100 %100 %99,7 % 0,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-11,8 %-70,2 %-20,1 %-20,1 %-9,63 % 52,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 133 %- 689 %- 131 %- 146 %-64,7 % 55,7%
Maksuvalmius
Quick ratio19,342,30028,5-
Current ratio19,342,30028,5-
Rahat ja rahavarat55,038110910257,0 44,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %141 %689 %142 %170 %64,7 % 61,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.