Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Radile Oy

Y-tunnus 2325885-6 86.91 Diagnostiset kuvantamispalvelut ja lääketieteellisten laboratorioiden toiminta Perustettu 2010

Radile Oy (Y-tunnus: 2325885-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 86.91 Diagnostiset kuvantamispalvelut ja lääketieteellisten laboratorioiden toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,2 mEUR (0,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 46,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 26,8 % ja ROE 22,4 %. Omavaraisuusaste oli 98,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 78,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
236 kEUR
+0,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
46,6 %
+3,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 519 kEUR
-10,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
78,3
+32,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuskintie 19, Jyväskylä 40200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
10.3.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.91 Diagnostiset kuvantamispalvelut ja lääketieteellisten laboratorioiden toiminta
Sijainti
Kuskintie 19, Jyväskylä 40200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Radile Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto241214219235236 0,4%
Bruttokate241214219234236 0,9%
Liiketulos (EBIT)11285,091,0102110 7,8%
Nettotulos11560,070,094,0116 23,4%
Oma pääoma yhteensä470460471495540 9,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)480465476504548 8,7%
Nettovelka- 440- 431- 424- 471- 519 10,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)46,5 %39,7 %41,6 %43,4 %46,6 % 7,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)31,6 %16,5 %19,1 %24,9 %26,8 % 7,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)26,0 %12,9 %15,0 %19,5 %22,4 % 14,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)32,2 %16,8 %19,3 %25,3 %27,3 % 7,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)52,020,927,333,243,7 31,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,7 %99,1 %98,7 %97,8 %98,7 % 0,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-93,6 %-93,7 %-90,0 %-95,2 %-96,1 % 0,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 178 %- 200 %- 191 %- 196 %- 217 % 10,7%
Maksuvalmius
Quick ratio43,611679,345,878,3 71,0%
Current ratio43,611679,345,878,3 71,0%
Rahat ja rahavarat440431424471519 10,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)51,551,255,049,744,9 9,7%
Nettokäyttöpääoma %145 %147 %141 %146 %157 % 7,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.