Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

PVO Power Management Oy

Y-tunnus 2494117-1 35.15 Sähkön kauppa Perustettu 2012

PVO Power Management Oy (Y-tunnus: 2494117-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 35.15 Sähkön kauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 41,0 mEUR (18,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,1 % (EBIT 0,4 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,7 % ja ROE 0,6 %. Omavaraisuusaste oli 6,1 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
41,0 mEUR
-18,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,06 %
+0,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
0,150 mEUR
+128 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,06
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mikonkatu 7 A 5, Helsinki 00100
Perustettu
23.8.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
35 Sähkö-, kaasu-, lämpö- ja jäähdytyspalvelut
Päätoimiala
35.15 Sähkön kauppa
Sijainti
Mikonkatu 7 A 5, Helsinki 00100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

PVO Power Management Oy · 35 Sähkö-, kaasu-, lämpö- ja jäähdytyspalvelut
Liikevaihto
mEUR
Liiketulos (EBIT)
mEUR
Tilikauden tulos
mEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (mEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto42,197,858,650,541,0 18,8%
Bruttokate0,1250,3500,6090,6710,658 1,9%
Liiketulos (EBIT)0,02400,2350,4680,4650,437 6,0%
Nettotulos0,008000,00034100,001000,000366 63,4%
Oma pääoma yhteensä0,06400,06300,06300,06400,0640 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)19,810,14,633,901,05 73,1%
Nettovelka11,17,330-0,5390,150 127,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)0,0570 %0,240 %0,798 %0,921 %1,06 % 15,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)0,229 %1,61 %6,45 %10,9 %17,7 % 62,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)13,4 %0,537 %0 %1,57 %0,572 % 63,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0,286 %1,96 %11,1 %727 %300 % 58,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,506-1,28-0,3380,4590,431 6,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste0,323 %0,622 %1,36 %1,64 %6,10 % 272,0%
Nettovelkaantumisaste (%)10 000 %10 000 %0 %- 842 %234 % 127,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %35,4 %9,13 %7,78 %6,53 %2,36 % 63,9%
Maksuvalmius
Quick ratio1,001,011,011,021,06 3,9%
Current ratio1,001,011,011,021,06 3,9%
Rahat ja rahavarat4,861,1300,5390,0160 97,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)12626,34,8301,53-
Nettokäyttöpääoma %0,151 %0,0646 %0,109 %0,127 %0,151 % 18,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.