Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Media Road Service MRS Oy

Y-tunnus 2485416-6 59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto Perustettu 2012

Media Road Service MRS Oy (Y-tunnus: 2485416-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (12,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 7,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 12,1 % ja ROE 14,6 %. Omavaraisuusaste oli 69,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
57,0 kEUR
-12,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
7,02 %
-2,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-24,0 kEUR
-71,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
-1,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Schaumanin puistotie 27 B 23, Jyväskylä 40100
Verkkosivu
www.mediaroadservice.com
Perustettu
25.6.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Päätoimiala
59.11 Elokuvien, videoiden ja televisio-ohjelmien tuotanto
Sijainti
Schaumanin puistotie 27 B 23, Jyväskylä 40100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Media Road Service MRS Oy · 59 Elokuva-, video- ja televisio-ohjelmatuotanto, äänitteiden ja musiikin kustantaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto56,056,042,065,057,0 12,3%
Bruttokate43,041,037,057,056,0 1,8%
Liiketulos (EBIT)12,02,0006,004,00 33,3%
Nettotulos12,02,0006,003,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä13,015,014,020,021,0 5,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)23,024,022,031,035,0 12,9%
Nettovelka-12,0-5,00-11,0-14,0-24,0 71,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)21,4 %3,57 %0 %9,23 %7,02 % 23,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)60,0 %8,51 %0 %22,6 %12,1 % 46,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)160 %14,3 %0 %35,3 %14,6 % 58,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)109 %11,4 %0 %28,6 %16,3 % 43,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)11,40,392-1,804,301,73 59,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,8 %79,2 %78,3 %80,0 %69,4 % 13,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-92,3 %-33,3 %-78,6 %-70,0 %- 114 % 62,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-8,93 %0 %-14,3 %-12,3 %-22,8 % 85,4%
Maksuvalmius
Quick ratio2,864,203,804,673,00 35,8%
Current ratio2,864,203,804,673,00 35,8%
Rahat ja rahavarat16,09,0015,018,028,0 55,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)6,5271,717,450,532,0 36,6%
Nettokäyttöpääoma %23,2 %28,6 %33,3 %33,8 %38,6 % 14,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.