Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Hertsikan Pumppu -osuuskunta

Y-tunnus 2464871-7 94.99 Muualla luokittelematon muu järjestötoiminta Perustettu 2012

Hertsikan Pumppu -osuuskunta (Y-tunnus: 2464871-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 94.99 Muualla luokittelematon muu järjestötoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (42,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 3,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 8,0 % ja ROE 11,1 %. Omavaraisuusaste oli 71,4 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
27,0 kEUR
+42,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
3,70 %
-12,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-10,0 kEUR
-25,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,50
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hiihtomäentie 38, Helsinki 00800
Verkkosivu
www.hertsikanpumppu.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
28.2.2012
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
94 Järjestöjen toiminta
Päätoimiala
94.99 Muualla luokittelematon muu järjestötoiminta
Sijainti
Hiihtomäentie 38, Helsinki 00800
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Hertsikan Pumppu -osuuskunta · 94 Järjestöjen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto11,011,014,019,027,0 42,1%
Bruttokate38,042,044,048,059,0 22,9%
Liiketulos (EBIT)-2,00-2,003,003,001,00 66,7%
Nettotulos-2,00-2,003,003,001,00 66,7%
Oma pääoma yhteensä3,001,004,008,0010,0 25,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3,003,006,0011,014,0 27,3%
Nettovelka-1,00-1,00-4,00-8,00-10,0 25,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-18,2 %-18,2 %21,4 %15,8 %3,70 % 76,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-44,4 %-66,7 %66,7 %35,3 %8,00 % 77,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)-57,1 %- 100 %120 %50,0 %11,1 % 77,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-57,1 %- 133 %100 %46,2 %11,1 % 76,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-2,38-2,282,912,620,243 90,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste75,0 %33,3 %80,0 %72,7 %71,4 % 1,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-33,3 %- 100 %- 100 %- 100 %- 100 % 0,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %0 %9,09 %-21,4 %-26,3 %-22,2 % 15,6%
Maksuvalmius
Quick ratio3,001,506,003,673,50 4,6%
Current ratio3,001,506,003,673,50 4,6%
Rahat ja rahavarat1,001,004,008,0010,0 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00019,213,5 29,7%
Nettokäyttöpääoma %18,2 %9,09 %35,7 %42,1 %37,0 % 12,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.