Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fixavia Oy

Y-tunnus 2460293-8 52.23 Ilmaliikennettä palveleva toiminta Perustettu 2012

Fixavia Oy (Y-tunnus: 2460293-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lempäälä. Yritys toimii toimialalla 52.23 Ilmaliikennettä palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (5,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 32,4 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 10,1 % ja ROE 7,7 %. Omavaraisuusaste oli 98,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 56,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
34,0 kEUR
-5,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
32,4 %
-23,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 105 kEUR
+1,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
56,0
+19,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kuussalontie 5, Lempäälä 37560
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
3.2.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.23 Ilmaliikennettä palveleva toiminta
Sijainti
Kuussalontie 5, Lempäälä 37560
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fixavia Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto44,059,046,036,034,0 5,6%
Bruttokate44,059,046,036,034,0 5,6%
Liiketulos (EBIT)13,044,031,020,011,0 45,0%
Nettotulos12,037,021,016,09,00 43,8%
Oma pääoma yhteensä63,096,0109117117 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)69,0104112120118 1,7%
Nettovelka-66,0- 104- 100- 107- 105 1,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)29,5 %74,6 %67,4 %55,6 %32,4 % 41,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,6 %53,2 %25,9 %17,2 %10,1 % 41,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,3 %46,5 %20,5 %14,2 %7,69 % 45,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)26,9 %58,2 %27,5 %17,7 %10,3 % 41,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,3629,415,35,69-1,90 133,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste91,3 %91,4 %97,3 %97,5 %98,3 % 0,8%
Nettovelkaantumisaste (%)- 105 %- 108 %-91,7 %-91,5 %-89,7 % 2,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 136 %- 161 %- 211 %- 289 %- 303 % 4,8%
Maksuvalmius
Quick ratio11,311,633,337,056,0 51,4%
Current ratio11,311,633,337,056,0 51,4%
Rahat ja rahavarat66,0104100107105 1,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00040,632,2 20,7%
Nettokäyttöpääoma %84,1 %112 %139 %186 %171 % 8,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.