Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Inter Handling Pori Oy

Y-tunnus 2238113-1 52.23 Ilmaliikennettä palveleva toiminta Perustettu 2008

Inter Handling Pori Oy (Y-tunnus: 2238113-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pori. Yritys toimii toimialalla 52.23 Ilmaliikennettä palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,9 mEUR (5,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 17,3 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 23,6 % ja ROE 19,7 %. Omavaraisuusaste oli 95,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 18,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
939 kEUR
+5,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
17,3 %
+3,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 580 kEUR
-24,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
18,2
+4,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lentoasemantie 1, Pori 28500
Verkkosivu
www.ih.fi
Henkilöstö
3 (2025)
Perustettu
1.12.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.23 Ilmaliikennettä palveleva toiminta
Sijainti
Lentoasemantie 1, Pori 28500
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Inter Handling Pori Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto436615612889939 5,6%
Bruttokate282274322322362 12,4%
Liiketulos (EBIT)15684,0180119162 36,1%
Nettotulos12867,014690,0136 51,1%
Oma pääoma yhteensä505512608650734 12,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)518575648686766 11,7%
Nettovelka- 198- 255- 353- 465- 580 24,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)35,8 %13,7 %29,4 %13,4 %17,3 % 29,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,3 %15,4 %29,9 %19,0 %23,6 % 24,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)29,0 %13,2 %26,1 %14,3 %19,7 % 37,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)34,1 %16,4 %32,4 %20,1 %24,7 % 22,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)90,319,294,828,067,2 140,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,7 %89,0 %94,0 %94,8 %95,7 % 0,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-39,2 %-49,8 %-58,1 %-71,5 %-79,0 % 10,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-42,7 %-31,9 %-52,0 %-48,5 %-58,3 % 20,2%
Maksuvalmius
Quick ratio38,94,4210,313,818,2 31,9%
Current ratio38,94,4210,313,818,2 31,9%
Rahat ja rahavarat198259357467580 24,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)2,510002,33-
Nettokäyttöpääoma %104 %32,8 %23,5 %36,6 %17,7 % 51,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.