Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JL Event Service Oy

Y-tunnus 2456386-0 49.31 Tieliikenteen säännöllinen henkilökuljetus Perustettu 2012

JL Event Service Oy (Y-tunnus: 2456386-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 49.31 Tieliikenteen säännöllinen henkilökuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (40,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 11,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,2 % ja ROE 17,4 %. Omavaraisuusaste oli 93,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
253 kEUR
-40,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,9 %
-5,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-97,0 kEUR
-15,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,6
+7,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Keijukaistenpolku 6 A 20, Helsinki 00820
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.1.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.31 Tieliikenteen säännöllinen henkilökuljetus
Sijainti
Keijukaistenpolku 6 A 20, Helsinki 00820
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JL Event Service Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto30,0273197426253 40,6%
Bruttokate29,084,0100169122 27,8%
Liiketulos (EBIT)3,0044,042,073,030,0 58,9%
Nettotulos2,0039,033,058,024,0 58,6%
Oma pääoma yhteensä12,051,079,0131145 10,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)38,0104103158154 2,5%
Nettovelka-9,00-73,0-34,0-84,0-97,0 15,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)10,0 %16,1 %21,3 %17,1 %11,9 % 30,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,89 %62,0 %40,6 %55,9 %19,2 % 65,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)18,2 %124 %50,8 %55,2 %17,4 % 68,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)21,4 %144 %66,1 %69,5 %21,8 % 68,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,4937,928,250,511,6 77,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste32,4 %47,7 %76,7 %82,9 %93,5 % 12,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-75,0 %- 143 %-43,0 %-64,1 %-66,9 % 4,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %53,3 %-6,23 %-5,08 %-13,4 %-34,4 % 156,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,5201,544,293,4810,6 204,6%
Current ratio0,5201,544,293,4810,6 204,6%
Rahat ja rahavarat9,0073,034,084,097,0 15,5%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-40,0 %11,0 %40,1 %15,7 %37,9 % 141,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.