Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Farm Solutions FS Oy

Y-tunnus 2455213-3 46.61 Maa- ja metsätalouskoneiden ja -tarvikkeiden tukkukauppa Perustettu 2012

Farm Solutions FS Oy (Y-tunnus: 2455213-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pertteli. Yritys toimii toimialalla 46.61 Maa- ja metsätalouskoneiden ja -tarvikkeiden tukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,5 mEUR (111,1 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 21,1 % ja ROE 20,6 %. Omavaraisuusaste oli 90,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 9,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
458 kEUR
+111 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,30 %
-7,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 127 kEUR
-6,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
9,94
+6,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Romsilantie 608, Pertteli 25180
Verkkosivu
www.farmsolutions.fi
Perustettu
9.1.2012
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.61 Maa- ja metsätalouskoneiden ja -tarvikkeiden tukkukauppa
Sijainti
Romsilantie 608, Pertteli 25180
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Farm Solutions FS Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto256171193217458 111,1%
Bruttokate9,4317,023,035,037,0 5,7%
Liiketulos (EBIT)9,3217,022,034,038,0 11,8%
Nettotulos7,4614,018,033,032,0 3,0%
Oma pääoma yhteensä80,195,0113145166 14,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)80,1103137205184 10,2%
Nettovelka-63,6-98,0-6,00- 119- 127 6,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,65 %9,94 %11,4 %15,7 %8,30 % 47,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,6 %18,6 %18,3 %24,6 %21,1 % 14,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)9,74 %16,0 %17,3 %25,6 %20,6 % 19,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)12,3 %19,5 %21,4 %32,7 %26,3 % 19,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)0,5546,429,0116,816,7 0,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste99,8 %91,3 %81,9 %70,7 %90,7 % 28,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-79,4 %- 103 %-5,31 %-82,1 %-76,5 % 6,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-24,8 %-52,0 %9,84 %-27,2 %-24,0 % 11,8%
Maksuvalmius
Quick ratio45611,44,883,179,94 213,6%
Current ratio51411,45,483,4210,8 215,8%
Rahat ja rahavarat63,698,06,00119127 6,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)0,200021911919,1 83,9%
Nettokäyttöpääoma %31,3 %55,0 %58,0 %66,8 %36,5 % 45,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.