Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

NK-Con Oy

Y-tunnus 2448928-5 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto Perustettu 2011

NK-Con Oy (Y-tunnus: 2448928-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vaasa. Yritys toimii toimialalla 33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (23,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 11,3 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 23,4 % ja ROE 24,7 %. Omavaraisuusaste oli 72,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
802 kEUR
+23,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,3 %
-4,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-59,0 kEUR
+18,6 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,49
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Rinnakkaistie 17, Vaasa 65350
Verkkosivu
www.nk-con.fi
Henkilöstö
5 (2025)
Perustettu
7.12.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Päätoimiala
33.12 Koneiden ja laitteiden korjaus ja huolto
Sijainti
Rinnakkaistie 17, Vaasa 65350
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

NK-Con Oy · 33 Koneiden ja laitteiden korjaus, huolto ja asennus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto155305644652802 23,0%
Bruttokate154270530508661 30,1%
Liiketulos (EBIT)5,0055,089,410191,0 9,9%
Nettotulos7,0042,067,177,072,0 6,5%
Oma pääoma yhteensä118151206266317 19,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)273298389342436 27,5%
Nettovelka86,059,045,6-72,5-59,0 18,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,23 %18,0 %13,9 %15,5 %11,3 % 27,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)3,15 %19,3 %26,0 %27,6 %23,4 % 15,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)6,11 %31,2 %37,6 %32,6 %24,7 % 24,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)4,37 %24,1 %33,0 %36,3 %29,9 % 17,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-14,725,046,652,946,6 11,9%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste43,2 %50,3 %52,9 %77,8 %72,5 % 6,8%
Nettovelkaantumisaste (%)72,9 %39,1 %22,2 %-27,2 %-18,6 % 31,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %99,4 %34,8 %22,4 %0,548 %4,36 % 695,6%
Maksuvalmius
Quick ratio0,2311,910,5351,481,49 0,7%
Current ratio0,2311,910,5351,481,49 0,7%
Rahat ja rahavarat1,0043,039,172,585,0 17,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)37,792,113,018,821,8 16,0%
Nettokäyttöpääoma %-38,7 %19,3 %-8,42 %5,58 %5,74 % 2,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.