Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

KOTIVASARA OY

Y-tunnus 2438214-6 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2011

KOTIVASARA OY (Y-tunnus: 2438214-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (11,6 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 1,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,6 % ja ROE 2,7 %. Omavaraisuusaste oli 40,6 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,2), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
298 kEUR
-11,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,01 %
-0,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-5,00 kEUR
-25,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,216
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Riihipellontie 1 A 2, Helsinki 00390
Verkkosivu
www.kotivasara.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
20.10.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Riihipellontie 1 A 2, Helsinki 00390
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

KOTIVASARA OY · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto615639499337298 11,6%
Bruttokate177154179144135 6,3%
Liiketulos (EBIT)13,025,024,05,003,00 40,0%
Nettotulos12,023,019,04,002,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä34,054,070,074,076,0 2,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)78,0139221192186 3,1%
Nettovelka5,00-22,0-1,00-4,00-5,00 25,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,11 %3,91 %4,81 %1,48 %1,01 % 31,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)18,8 %23,0 %13,3 %2,42 %1,59 % 34,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)41,4 %52,3 %30,6 %5,56 %2,67 % 52,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)38,2 %50,0 %38,4 %7,04 %4,05 % 42,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)10,718,813,8-2,62-4,00 52,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste43,6 %39,1 %31,5 %38,3 %40,6 % 6,0%
Nettovelkaantumisaste (%)14,7 %-40,7 %-1,43 %-5,41 %-6,58 % 21,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,34 %9,55 %30,3 %34,1 %35,6 % 4,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9091,310,3820,2860,216 24,5%
Current ratio0,9091,310,3820,2860,216 24,5%
Rahat ja rahavarat5,0023,01,004,005,00 25,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)8,3138,339,521,711,0 49,3%
Nettokäyttöpääoma %-0,650 %4,07 %-18,8 %-25,2 %-29,2 % 15,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.