Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Huhdasjärven Kyläosuuskunta

Y-tunnus 2423714-1 94.99 Muualla luokittelematon muu järjestötoiminta Perustettu 2011

Huhdasjärven Kyläosuuskunta (Y-tunnus: 2423714-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Huhdasjärvi. Yritys toimii toimialalla 94.99 Muualla luokittelematon muu järjestötoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (72,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 40,3 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 89,3 % ja ROE 98,0 %. Omavaraisuusaste oli 80,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
62,0 kEUR
+72,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
40,3 %
+54,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+11,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,00
+1,6 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Mäntyharjuntie 1641, Huhdasjärvi 47760
Verkkosivu
www.huhdasjarvenkylaosuuskunta.fi
Perustettu
10.8.2011
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
94 Järjestöjen toiminta
Päätoimiala
94.99 Muualla luokittelematon muu järjestötoiminta
Sijainti
Mäntyharjuntie 1641, Huhdasjärvi 47760
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Huhdasjärven Kyläosuuskunta · 94 Järjestöjen toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto10,019,07,6036,062,0 72,2%
Bruttokate28,057,039,536,062,0 72,2%
Liiketulos (EBIT)5,001,005,37-5,0025,0 600,0%
Nettotulos4,00-1,003,58-7,0024,0 442,9%
Oma pääoma yhteensä-1,00-2,001,98-4,0020,0 600,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)18,052,038,629,023,0 20,7%
Nettovelka-7,00-43,0-13,0-9,00-8,00 11,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)50,0 %5,26 %70,7 %-13,9 %40,3 % 389,9%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,4 %2,74 %11,6 %-14,0 %89,3 % 737,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)22,2 %-2,86 %13,2 %-45,2 %98,0 % 316,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)0 %0 %542 %- 505 %278 % 155,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,381,095,56-5,1925,4 589,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste-5,26 %-3,70 %5,14 %-12,1 %80,0 % 761,2%
Nettovelkaantumisaste (%)- 700 %-4 300 %- 658 %- 900 %-40,0 % 95,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %120 %57,9 %310 %66,7 %-4,84 % 107,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,4210,7960,3790,3942,00 407,6%
Current ratio0,4210,7960,3790,3942,00 407,6%
Rahat ja rahavarat7,0043,013,09,008,00 11,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %- 110 %-57,9 %- 299 %-55,6 %8,06 % 114,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.