Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Siivous-Tuska Oy

Y-tunnus 2417249-9 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2011

Siivous-Tuska Oy (Y-tunnus: 2417249-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Leppäkorpi. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (1,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 2,8 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 15,8 % ja ROE 24,0 %. Omavaraisuusaste oli 66,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
106 kEUR
+1,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
2,83 %
+14,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
-60,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,00
-0,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tuskalantie 75, Leppäkorpi 09930
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.7.2011
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Tuskalantie 75, Leppäkorpi 09930
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Siivous-Tuska Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto188181153105106 1,0%
Bruttokate180172149101101 0,0%
Liiketulos (EBIT)12,0-6,0012,0-12,03,00 125,0%
Nettotulos9,00-6,0010,0-12,03,00 125,0%
Oma pääoma yhteensä18,013,023,011,014,0 27,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)36,026,031,017,021,0 23,5%
Nettovelka-15,0-6,00-15,0-5,00-8,00 60,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,38 %-3,31 %7,84 %-11,4 %2,83 % 124,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)38,1 %-19,4 %42,1 %-50,0 %15,8 % 131,6%
Oman pääoman tuotto (ROE)66,7 %-38,7 %55,6 %-70,6 %24,0 % 134,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)61,5 %-32,4 %66,7 %-70,6 %23,1 % 132,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)7,30-8,279,49-14,21,96 113,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste64,9 %57,1 %71,9 %68,8 %66,7 % 3,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-83,3 %-46,2 %-65,2 %-45,5 %-57,1 % 25,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-1,06 %3,31 %-3,92 %0 %-0,943 %-
Maksuvalmius
Quick ratio2,772,173,223,403,00 11,8%
Current ratio2,772,173,223,403,00 11,8%
Rahat ja rahavarat21,09,0015,05,008,00 60,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)29,134,331,038,241,3 8,1%
Nettokäyttöpääoma %12,2 %7,73 %13,1 %11,4 %13,2 % 15,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.