Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

ILGIZ OY

Y-tunnus 3167989-6 81.21 Kiinteistöjen siivous Perustettu 2020

ILGIZ OY (Y-tunnus: 3167989-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 81.21 Kiinteistöjen siivous. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (30,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 0,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 0,0 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 23,5 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
73,0 kEUR
+30,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2024
8,93 %
Ei vertailuvuotta
Nettovelka 2025
6,00 kEUR
-45,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,33
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Sokinvuorenrinne 4 B 40, Espoo 02760
Perustettu
30.10.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.21 Kiinteistöjen siivous
Sijainti
Sokinvuorenrinne 4 B 40, Espoo 02760
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

ILGIZ OY · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto65,033,043,056,073,0 30,4%
Bruttokate033,024,031,046,0 48,4%
Liiketulos (EBIT)10,0-2,00-5,005,000 100,0%
Nettotulos8,00-2,00-5,003,000 100,0%
Oma pääoma yhteensä9,007,002,005,004,00 20,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)13,08,0026,022,016,0 27,3%
Nettovelka-13,0-8,0022,011,06,00 45,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)15,4 %-6,06 %-11,6 %8,93 %0 % 100,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)76,9 %-19,0 %-29,4 %20,8 %0 % 100,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)88,9 %-25,0 %- 111 %85,7 %0 % 100,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)95,2 %-25,0 %-30,3 %22,7 %0 % 100,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)8,00-2,85-5,662,64-1,89 171,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste69,2 %87,5 %8,00 %20,8 %23,5 % 13,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 144 %- 114 %1 100 %220 %150 % 31,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-13,8 %-21,2 %51,2 %26,8 %12,3 % 54,1%
Maksuvalmius
Quick ratio4,33001,001,33 33,0%
Current ratio4,33001,001,33 33,0%
Rahat ja rahavarat13,08,001,004,004,00 0,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %15,4 %24,2 %4,65 %0 %1,37 %-

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.