Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

FC Consulting Oy

Y-tunnus 2363367-9 46.39 Elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa Perustettu 2010

FC Consulting Oy (Y-tunnus: 2363367-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jorvas. Yritys toimii toimialalla 46.39 Elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (33,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -500,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -30,3 % ja ROE -29,9 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 500 %
-266,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-25,0 kEUR
+30,6 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Vanha kirkkotie 111, Jorvas 02420
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
11.10.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.39 Elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa
Sijainti
Vanha kirkkotie 111, Jorvas 02420
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

FC Consulting Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto45,030,010,03,002,00 33,3%
Bruttokate45,030,012,03,002,00 33,3%
Liiketulos (EBIT)16,0-5,00-2,00-7,00-10,0 42,9%
Nettotulos12,0-6,00-2,00-4,00-10,0 150,0%
Oma pääoma yhteensä64,053,047,040,027,0 32,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)68,054,047,040,026,0 35,0%
Nettovelka-58,0-31,0-46,0-36,0-25,0 30,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)35,6 %-16,7 %-20,0 %- 233 %- 500 % 114,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,2 %-8,20 %-3,96 %-6,90 %-30,3 % 339,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)20,0 %-10,3 %-4,00 %-9,20 %-29,9 % 225,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)26,4 %-8,62 %-4,04 %-6,90 %-30,3 % 339,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)6,70-11,1-7,01-11,4-13,8 21,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,1 %96,4 %100 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-90,6 %-58,5 %-97,9 %-90,0 %-92,6 % 2,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 120 %-96,7 %- 460 %-1 200 %-1 250 % 4,2%
Maksuvalmius
Quick ratio16,319,5000-
Current ratio16,319,5000-
Rahat ja rahavarat58,031,046,036,025,0 30,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)56,8036,54870 100,0%
Nettokäyttöpääoma %136 %123 %170 %1 333 %300 % 77,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.