Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fuseta Invest Oy

Y-tunnus 0978495-6 46.39 Elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa Perustettu 1994

Fuseta Invest Oy (Y-tunnus: 0978495-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Espoo. Yritys toimii toimialalla 46.39 Elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (68,5 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 224,8 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,2 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 84,1 % ja ROE 76,2 %. Omavaraisuusaste oli 88,8 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 8,9), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
117 kEUR
-68,5 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
225 %
+197,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 350 kEUR
-97,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
8,91
+1,4 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Hiojankuja 1 A, Espoo 02780
Verkkosivu
www.frebbenholm.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
30.9.1994
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.39 Elintarvikkeiden, juomien ja tupakan yleistukkukauppa
Sijainti
Hiojankuja 1 A, Espoo 02780
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fuseta Invest Oy · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto141271286371117 68,5%
Bruttokate67,0132146150304 102,7%
Liiketulos (EBIT)-4,0051,765,0100263 163,0%
Nettotulos3,0041,352,079,0211 167,1%
Oma pääoma yhteensä72,0108130190364 91,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)84,0134156218410 88,1%
Nettovelka-46,0-90,5- 111- 177- 350 97,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2,84 %19,1 %22,7 %27,0 %225 % 733,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-4,28 %47,3 %44,8 %53,5 %84,1 % 57,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)4,05 %45,9 %43,7 %49,4 %76,2 % 54,3%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-4,73 %55,5 %54,6 %62,5 %95,3 % 52,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-11,934,241,867,5192 184,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste85,7 %80,5 %83,3 %87,2 %88,8 % 1,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-63,9 %-83,6 %-85,4 %-93,2 %-96,2 % 3,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-28,4 %-23,7 %-29,7 %-40,2 %- 260 % 546,8%
Maksuvalmius
Quick ratio6,174,785,657,548,91 18,2%
Current ratio6,754,895,817,688,91 16,0%
Rahat ja rahavarat52,090,5111177350 97,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)10,427,929,419,762,4 216,8%
Nettokäyttöpääoma %48,9 %37,7 %43,7 %50,4 %311 % 517,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.