Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

HR-Invest Oy

Y-tunnus 2360946-8 88.10 Ikääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten sosiaalihuollon avopalvelut Perustettu 2010

HR-Invest Oy (Y-tunnus: 2360946-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Sastamala. Yritys toimii toimialalla 88.10 Ikääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten sosiaalihuollon avopalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,9 mEUR (5,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 18,1 % (EBIT 0,2 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 35,6 % ja ROE 0,0 %. Omavaraisuusaste oli 44,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
891 kEUR
+5,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
18,1 %
-0,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
161 kEUR
+2,5 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,61
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Puistokatu 3, Sastamala 38200
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
16 (2025)
Perustettu
29.9.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Päätoimiala
88.10 Ikääntyneiden, vammaisten ja kehitysvammaisten sosiaalihuollon avopalvelut
Sijainti
Puistokatu 3, Sastamala 38200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

HR-Invest Oy · 88 Sosiaalihuollon avopalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto484559723841891 5,9%
Bruttokate414484660776826 6,4%
Liiketulos (EBIT)27,058,0136153161 5,2%
Nettotulos-3,003,006,0000-
Oma pääoma yhteensä195198204204204 0,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)281333425446458 2,7%
Nettovelka30,056,0133157161 2,5%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,58 %10,4 %18,8 %18,2 %18,1 % 0,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)9,66 %18,9 %35,9 %35,1 %35,6 % 1,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)-1,52 %1,53 %2,99 %0 %0 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)12,0 %24,2 %45,9 %43,8 %44,4 % 1,4%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)5,5336,7112121127 5,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste69,4 %59,5 %48,1 %45,7 %44,5 % 2,6%
Nettovelkaantumisaste (%)15,4 %28,3 %65,2 %77,0 %78,9 % 2,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %17,8 %24,2 %30,4 %28,8 %28,5 % 1,0%
Maksuvalmius
Quick ratio3,062,281,701,641,61 1,8%
Current ratio3,062,281,701,641,61 1,8%
Rahat ja rahavarat00000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,428,724,723,927,0 13,0%
Nettokäyttöpääoma %36,6 %30,9 %21,4 %18,3 %17,4 % 4,9%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.