Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Tilintarkastus Halko Oy

Y-tunnus 2340951-1 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta Perustettu 2010

Tilintarkastus Halko Oy (Y-tunnus: 2340951-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (4,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 87,5 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,9 % ja ROE 10,3 %. Omavaraisuusaste oli 80,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 5,2), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
64,0 kEUR
+4,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
87,5 %
+0,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 536 kEUR
+5,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
5,18
+1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lahnaruohontie 5 B 15, Helsinki 00200
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
26.5.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.20 Laskentatoimi, kirjanpito ja tilintarkastus; veroneuvonta
Sijainti
Lahnaruohontie 5 B 15, Helsinki 00200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Tilintarkastus Halko Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto72,072,069,061,064,0 4,9%
Bruttokate72,072,069,061,064,0 4,9%
Liiketulos (EBIT)58,061,056,053,056,0 5,7%
Nettotulos46,049,044,044,045,0 2,3%
Oma pääoma yhteensä388407420432444 2,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)511529556577549 4,9%
Nettovelka- 508- 522- 543- 564- 536 5,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)80,6 %84,7 %81,2 %86,9 %87,5 % 0,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)12,2 %11,7 %10,3 %9,71 %9,95 % 2,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)11,9 %12,3 %10,6 %10,3 %10,3 % 0,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)15,0 %15,3 %13,5 %12,9 %12,8 % 0,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)9,3012,36,502,674,13 54,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste75,9 %77,1 %75,7 %74,7 %80,7 % 8,0%
Nettovelkaantumisaste (%)- 131 %- 128 %- 129 %- 131 %- 121 % 7,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 535 %- 557 %- 591 %- 685 %- 672 % 1,9%
Maksuvalmius
Quick ratio4,154,374,123,955,18 31,1%
Current ratio4,154,374,123,955,18 31,1%
Rahat ja rahavarat508522543564536 5,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)15,230,463,571,874,1 3,2%
Nettokäyttöpääoma %38,9 %-58,3 %-42,0 %-31,1 %-10,9 % 65,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.