Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jollas Port Oy

Y-tunnus 2336745-4 52.22 Vesiliikennettä palveleva toiminta Perustettu 2010

Jollas Port Oy (Y-tunnus: 2336745-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 52.22 Vesiliikennettä palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (5,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 54,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tyydyttävä: ROA 9,8 % ja ROE 10,3 %. Omavaraisuusaste oli 92,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,6), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
37,0 kEUR
+5,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
54,1 %
+11,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
7,00 kEUR
+16,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,71
+1,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Niittyläntie 5, Helsinki 00620
Verkkosivu
www.jollasport.fi
Perustettu
26.4.2010
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.22 Vesiliikennettä palveleva toiminta
Sijainti
Niittyläntie 5, Helsinki 00620
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jollas Port Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto58,058,058,035,037,0 5,7%
Bruttokate58,057,058,034,037,0 8,8%
Liiketulos (EBIT)4,0029,036,015,020,0 33,3%
Nettotulos3,0027,034,014,020,0 42,9%
Oma pääoma yhteensä110137170185205 10,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)174206208190220 15,8%
Nettovelka41,044,0-1,006,007,00 16,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)6,90 %50,0 %62,1 %42,9 %54,1 % 26,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)2,82 %15,3 %17,4 %7,54 %9,76 % 29,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)2,77 %21,9 %22,1 %7,89 %10,3 % 30,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)3,20 %17,4 %20,3 %8,31 %10,0 % 20,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-11,313,618,5-1,081,93 278,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste63,2 %65,9 %82,1 %96,9 %92,3 % 4,7%
Nettovelkaantumisaste (%)37,3 %32,1 %-0,588 %3,24 %3,41 % 5,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %110 %116 %62,1 %17,1 %45,9 % 168,4%
Maksuvalmius
Quick ratio0,09380,09860,4321,172,71 131,6%
Current ratio0,09380,09860,4321,172,71 131,6%
Rahat ja rahavarat04,001,0000-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)12,618,988,173,0454 521,9%
Nettokäyttöpääoma %- 100 %- 110 %-36,2 %2,86 %78,4 % 2641,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.