Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Holding 7th Fret Position Oy

Y-tunnus 2262561-8 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen Perustettu 2009

Holding 7th Fret Position Oy (Y-tunnus: 2262561-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,8 mEUR (318,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 11,2 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,8 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,6 % ja ROE 16,3 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 707,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
762 kEUR
+318 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,2 %
-26,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 532 kEUR
-80,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
707
+659,8 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Capellanranta 8 A 64, Helsinki 00580
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.4.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Päätoimiala
66.12 Arvopaperien ja raaka-ainesopimusten välittäminen
Sijainti
Capellanranta 8 A 64, Helsinki 00580
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Holding 7th Fret Position Oy · 66 Rahoitusta ja vakuuttamista palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto2 555504261182762 318,7%
Bruttokate1 005- 13214778,594,0 19,7%
Liiketulos (EBIT)983- 15512668,385,0 24,5%
Nettotulos1 326508862774835 7,9%
Oma pääoma yhteensä3 7543 9624 4964 9165 359 9,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)3 9693 9624 4974 9285 360 8,8%
Nettovelka- 483- 339- 404- 294- 532 81,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)38,5 %-30,8 %48,5 %37,5 %11,2 % 70,1%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)46,0 %12,8 %20,4 %16,8 %16,6 % 1,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)41,5 %13,2 %20,4 %16,4 %16,3 % 0,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)47,6 %13,2 %20,4 %16,8 %16,6 % 1,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)607- 510- 248- 359- 382 6,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste94,6 %100 %100,0 %99,8 %100,0 % 0,2%
Nettovelkaantumisaste (%)-12,9 %-8,55 %-8,99 %-5,98 %-9,93 % 66,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-10,5 %-67,2 %- 155 %- 155 %-69,7 % 55,0%
Maksuvalmius
Quick ratio2,97078347,2707 1397,9%
Current ratio12,902 9663073 828 1146,9%
Rahat ja rahavarat483339404294532 81,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %101 %580 %1 180 %1 896 %502 % 73,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.