Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fenix Beauty Oy Ltd

Y-tunnus 2254844-8 46.18 Muu erikoistunut agentuuritoiminta Perustettu 2009

Fenix Beauty Oy Ltd (Y-tunnus: 2254844-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 46.18 Muu erikoistunut agentuuritoiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,5 mEUR (9,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 11,6 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 4,9 % ja ROE 4,0 %. Omavaraisuusaste oli 98,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
491 kEUR
-9,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
11,6 %
-5,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 188 kEUR
+9,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,1
-1,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lauttasaarentie 39, Helsinki 00200
Verkkosivu
www.fenixcosmetics.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
19.2.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
46 Tukkukauppa
Päätoimiala
46.18 Muu erikoistunut agentuuritoiminta
Sijainti
Lauttasaarentie 39, Helsinki 00200
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fenix Beauty Oy Ltd · 46 Tukkukauppa
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto912746577540491 9,1%
Bruttokate392314214213182 14,6%
Liiketulos (EBIT)30520568,094,057,0 39,4%
Nettotulos23715159,010045,0 55,0%
Oma pääoma yhteensä9381 0301 0291 1191 155 3,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 0001 0631 0421 1401 176 3,2%
Nettovelka- 793- 855- 787- 207- 188 9,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)33,4 %27,5 %11,8 %17,4 %11,6 % 33,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)33,7 %19,9 %7,51 %11,5 %4,92 % 57,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)28,1 %15,3 %5,73 %9,31 %3,96 % 57,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)36,2 %20,8 %7,68 %11,7 %5,01 % 57,2%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)17274,2-43,2-22,7-60,1 164,8%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste93,8 %96,9 %98,7 %98,2 %98,2 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-84,5 %-83,0 %-76,5 %-18,5 %-16,3 % 11,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-80,2 %- 110 %- 134 %-34,6 %-34,0 % 1,7%
Maksuvalmius
Quick ratio13,427,668,211,210,1 9,8%
Current ratio14,128,973,116,312,8 21,5%
Rahat ja rahavarat793855787207188 9,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)13,221,510,82,705,20 92,6%
Nettokäyttöpääoma %66,3 %79,2 %104 %56,5 %50,3 % 11,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.