Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kaivopuiston Flotte Oy

Y-tunnus 2252693-5 43.34 Maalaus ja lasitus Perustettu 2009

Kaivopuiston Flotte Oy (Y-tunnus: 2252693-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Vantaa. Yritys toimii toimialalla 43.34 Maalaus ja lasitus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (117,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 13,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,5 % ja ROE 21,3 %. Omavaraisuusaste oli 86,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
37,0 kEUR
+118 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
13,5 %
+48,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
Ei vertailuvuotta
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Tanhukuja 4 F 66, Vantaa 01450
Perustettu
19.2.2009
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
43 Erikoistunut rakennustoiminta
Päätoimiala
43.34 Maalaus ja lasitus
Sijainti
Tanhukuja 4 F 66, Vantaa 01450
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kaivopuiston Flotte Oy · 43 Erikoistunut rakennustoiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto57,073,085,017,037,0 117,6%
Bruttokate16,038,041,014,027,0 92,9%
Liiketulos (EBIT)3,004,001,00-6,005,00 183,3%
Nettotulos3,003,001,00-6,005,00 183,3%
Oma pääoma yhteensä23,026,027,021,026,0 23,8%
Taseen loppusumma (vastaavaa)28,042,040,028,029,0 3,6%
Nettovelka-7,00-2,00-7,000-2,00-
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)5,26 %5,48 %1,18 %-35,3 %13,5 % 138,2%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,5 %11,4 %2,44 %-17,6 %17,5 % 199,4%
Oman pääoman tuotto (ROE)13,6 %12,2 %3,77 %-25,0 %21,3 % 185,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,0 %16,7 %3,77 %-25,5 %22,7 % 189,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)1,011,82-1,46-8,553,01 135,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste82,1 %60,5 %69,2 %70,0 %86,7 % 23,9%
Nettovelkaantumisaste (%)-30,4 %-7,69 %-25,9 %0 %-7,69 %-
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-3,51 %20,5 %5,88 %52,9 %5,41 % 89,8%
Maksuvalmius
Quick ratio5,2023,025,000-
Current ratio5,2023,025,000-
Rahat ja rahavarat7,002,007,0002,00-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %36,8 %30,1 %28,2 %88,2 %45,9 % 48,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.