Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Konekuusi Oy

Y-tunnus 2216882-4 42.99 Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen Perustettu 2008

Konekuusi Oy (Y-tunnus: 2216882-4) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Numminen. Yritys toimii toimialalla 42.99 Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,6 mEUR (9,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 10,5 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 16,8 % ja ROE 34,4 %. Omavaraisuusaste oli 21,6 %, mikä kertoo kohtuullisesta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
561 kEUR
-9,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
10,5 %
+9,5 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
85,0 kEUR
+16,4 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,26
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Koivulantie 37, Numminen 04660
Verkkosivu
www.konekuusi.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
1.9.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.99 Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen
Sijainti
Koivulantie 37, Numminen 04660
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Konekuusi Oy · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto612850574618561 9,2%
Bruttokate344477351295261 11,5%
Liiketulos (EBIT)86,044,030,06,0059,0 883,3%
Nettotulos76,031,020,3-7,0022,0 414,3%
Oma pääoma yhteensä14,058,074,853,075,0 41,5%
Taseen loppusumma (vastaavaa)306393361367373 1,6%
Nettovelka82,0-15,0-8,9573,085,0 16,4%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)14,1 %5,18 %5,23 %0,971 %10,5 % 981,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)32,8 %13,4 %8,71 %2,47 %16,8 % 580,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)86,6 %86,1 %30,6 %-11,0 %34,4 % 412,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)75,4 %42,3 %36,6 %8,47 %43,7 % 415,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)76,022,614,4-2,1836,5 1774,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste30,2 %24,1 %27,4 %16,6 %21,6 % 30,1%
Nettovelkaantumisaste (%)586 %-25,9 %-12,0 %138 %113 % 18,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %42,3 %33,5 %46,3 %50,8 %53,5 % 5,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,9890,9701,100,9701,26 29,9%
Current ratio0,9890,9701,050,9701,26 29,9%
Rahat ja rahavarat35,052,020,700-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)30,426,216,351,446,2 10,1%
Nettokäyttöpääoma %-0,327 %-0,824 %1,75 %-1,13 %9,09 % 904,4%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.