Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

JA-MI KUORMAUS JA KULJETUS OY

Y-tunnus 3120482-3 42.99 Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen Perustettu 2020

JA-MI KUORMAUS JA KULJETUS OY (Y-tunnus: 3120482-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tarttila. Yritys toimii toimialalla 42.99 Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (11,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -112,5 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -36,4 % ja ROE -56,4 %. Omavaraisuusaste oli -11,8 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,3), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
16,0 kEUR
-11,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 113 %
-106,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
8,00 kEUR
+900 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,320
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Tarttilanraitti 185, Tarttila 37770
Perustettu
19.2.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
42 Maa- ja vesirakentaminen
Päätoimiala
42.99 Muualla luokittelematon muu maa- ja vesirakentaminen
Sijainti
Tarttilanraitti 185, Tarttila 37770
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

JA-MI KUORMAUS JA KULJETUS OY · 42 Maa- ja vesirakentaminen
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto40,018,038,018,016,0 11,1%
Bruttokate40,018,038,018,016,0 11,1%
Liiketulos (EBIT)16,0-4,0017,0-1,00-18,0 1700,0%
Nettotulos14,0-6,0014,0-2,00-22,0 1000,0%
Oma pääoma yhteensä6,00014,012,0-9,00 175,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)40,031,035,024,066,0 175,0%
Nettovelka-9,0013,01,00-1,008,00 900,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)40,0 %-22,2 %44,7 %-5,56 %- 113 % 1932,4%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)38,1 %-11,3 %51,5 %-3,39 %-36,4 % 973,7%
Oman pääoman tuotto (ROE)66,7 %-32,4 %62,2 %-15,4 %-56,4 % 266,2%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)160 %-29,6 %79,1 %-4,55 %- 133 % 2823,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)15,0-5,2313,4-3,46-18,5 434,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste14,6 %0 %42,4 %54,5 %-11,8 % 121,7%
Nettovelkaantumisaste (%)- 150 %10 000 %7,14 %-8,33 %800 % 9703,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %47,5 %161 %21,1 %38,9 %450 % 1056,8%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8420,1670,7060,3000,320 6,7%
Current ratio0,8420,1670,7060,3000,320 6,7%
Rahat ja rahavarat16,03,0011,03,004,00 33,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000022,8-
Nettokäyttöpääoma %-7,50 %-83,3 %-13,2 %-38,9 %- 106 % 172,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.