Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Fastighets Ab Sparslanten

Y-tunnus 2196657-6 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta Perustettu 2008

Fastighets Ab Sparslanten (Y-tunnus: 2196657-6) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pirttikylä. Yritys toimii toimialalla 68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (11,1 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -10,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -4,8 % ja ROE -5,5 %. Omavaraisuusaste oli 86,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
40,0 kEUR
-11,1 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-10,0 %
+27,8 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-29,0 kEUR
-164 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,38
+1,5 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kronolandsvägen 3 B 9, Pirttikylä 66270
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
2.5.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
68 Kiinteistöalan toiminta
Päätoimiala
68.20 Omien tai leasing-kiinteistöjen vuokraus ja hallinta
Sijainti
Kronolandsvägen 3 B 9, Pirttikylä 66270
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Fastighets Ab Sparslanten · 68 Kiinteistöalan toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto35,043,051,045,040,0 11,1%
Bruttokate35,043,051,045,040,0 11,1%
Liiketulos (EBIT)1,003,001,00-17,0-4,00 76,5%
Nettotulos1,003,001,00-17,0-4,00 76,5%
Oma pääoma yhteensä51,053,055,065,081,0 24,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)72,078,076,076,092,0 21,1%
Nettovelka5,00-5,00-7,00-11,0-29,0 163,6%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)2,86 %6,98 %1,96 %-37,8 %-10,0 % 73,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)1,34 %4,00 %1,30 %-22,4 %-4,76 % 78,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)1,96 %5,77 %1,85 %-28,3 %-5,48 % 80,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)1,68 %5,17 %1,74 %-28,8 %-5,67 % 80,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-5,15-2,39-4,58-22,2-10,1 54,5%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste70,8 %67,9 %73,3 %82,3 %86,2 % 4,7%
Nettovelkaantumisaste (%)9,80 %-9,43 %-12,7 %-16,9 %-35,8 % 111,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %57,1 %32,6 %25,5 %6,67 %-40,0 % 699,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,1330,4400,4500,8572,38 177,7%
Current ratio0,1330,4400,4500,8572,38 177,7%
Rahat ja rahavarat1,0011,07,0011,029,0 163,6%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %-37,1 %-32,6 %-21,6 %-4,44 %45,0 % 1113,5%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.