Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kukonkulta Oy

Y-tunnus 2178170-7 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta Perustettu 2008

Kukonkulta Oy (Y-tunnus: 2178170-7) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Masku. Yritys toimii toimialalla 02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (33,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 100,0 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,0 % ja ROE -20,9 %. Omavaraisuusaste oli 98,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 91,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
2,00 kEUR
-33,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
100 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-91,0 kEUR
-13,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
91,0
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Ritvalantie 4, Masku 21250
Perustettu
19.2.2008
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
02 Metsätalous ja puunkorjuu
Päätoimiala
02.40 Metsätaloutta palveleva toiminta
Sijainti
Ritvalantie 4, Masku 21250
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kukonkulta Oy · 02 Metsätalous ja puunkorjuu
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto3,003,004,003,002,00 33,3%
Bruttokate3,004,005,004,002,00 50,0%
Liiketulos (EBIT)3,003,004,003,002,00 33,3%
Nettotulos2,003,0077,03,00-21,0 800,0%
Oma pääoma yhteensä29,036,010811190,0 18,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)40,040,010911291,0 18,8%
Nettovelka-5,00-3,00-77,0-80,0-91,0 13,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)100 %100 %100 %100 %100 % 0,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)7,41 %7,50 %105 %2,71 %1,97 % 27,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)7,14 %9,23 %107 %2,74 %-20,9 % 862,8%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)8,22 %7,79 %104 %2,71 %1,98 % 26,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-0,500-0,4060,0701-7,22-8,50 17,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste72,5 %85,7 %100 %100 %98,9 % 1,1%
Nettovelkaantumisaste (%)-17,2 %-8,33 %-71,3 %-72,1 %- 101 % 40,1%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-33,3 %- 133 %-1 925 %-2 667 %-4 500 % 68,7%
Maksuvalmius
Quick ratio3,00-8,000091,0-
Current ratio3,00-8,000091,0-
Rahat ja rahavarat12,08,0077,080,091,0 13,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)00000-
Nettokäyttöpääoma %267 %300 %1 925 %2 667 %4 500 % 68,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.