Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Osuuskunta Lapinjärven Farmarit

Y-tunnus 2169619-0 01.61 Kasvinviljelyä palveleva toiminta Perustettu 2008

Osuuskunta Lapinjärven Farmarit (Y-tunnus: 2169619-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pukaro. Yritys toimii toimialalla 01.61 Kasvinviljelyä palveleva toiminta. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,2 mEUR (13,6 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 1,5 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 1,2 % ja ROE 0,6 %. Omavaraisuusaste oli 42,5 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,4), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 198 kEUR
+13,6 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
1,50 %
-0,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-78,0 kEUR
+27,8 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,465
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Gamlavägen 155 A, Pukaro 07830
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
2.1.2008
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Päätoimiala
01.61 Kasvinviljelyä palveleva toiminta
Sijainti
Gamlavägen 155 A, Pukaro 07830
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Osuuskunta Lapinjärven Farmarit · 01 Kasvinviljely ja kotieläintalous, riistatalous ja niihin liittyvät palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8739531 4201 0551 198 13,6%
Bruttokate149163215215263 22,3%
Liiketulos (EBIT)-22,025,012,017,018,0 5,9%
Nettotulos-25,020,01,0004,00-
Oma pääoma yhteensä552585636636640 0,6%
Taseen loppusumma (vastaavaa)9961 5641 4741 4891 530 2,8%
Nettovelka2,00-98,0- 249- 108-78,0 27,8%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-2,52 %2,62 %0,845 %1,61 %1,50 % 6,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-2,35 %1,95 %0,790 %1,15 %1,19 % 3,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)-4,43 %3,52 %0,164 %0 %0,627 %-
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-3,72 %4,13 %1,93 %2,67 %2,82 % 5,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-76,6-32,4-45,6-43,2-42,2 2,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste55,4 %37,3 %43,1 %42,7 %42,5 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)0,362 %-16,8 %-39,2 %-17,0 %-12,2 % 28,2%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %44,9 %90,2 %41,5 %70,5 %67,9 % 3,7%
Maksuvalmius
Quick ratio0,3510,2960,6170,5070,465 8,3%
Current ratio1,101,081,311,411,26 10,6%
Rahat ja rahavarat53,012224910878,0 27,8%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)19,231,83,603,4638,4 1009,8%
Nettokäyttöpääoma %4,93 %6,82 %13,0 %19,5 %14,2 % 27,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.