Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Myynnin ja markkinoinnin oikeusturva MOT Oy

Y-tunnus 2159129-2 69.10 Lakiasiainpalvelut Perustettu 2007

Myynnin ja markkinoinnin oikeusturva MOT Oy (Y-tunnus: 2159129-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Hämeenlinna. Yritys toimii toimialalla 69.10 Lakiasiainpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (18,2 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 32,1 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 11,0 % ja ROE 8,9 %. Omavaraisuusaste oli 98,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 4,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
81,0 kEUR
-18,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
32,1 %
+20,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-21,0 kEUR
+22,2 % vs. 2024
Quick ratio 2025
12,0
+1,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kankaantaustantie 24 E 25, Hämeenlinna 13100
Verkkosivu
www.mot.fi
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
26.11.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.10 Lakiasiainpalvelut
Sijainti
Kankaantaustantie 24 E 25, Hämeenlinna 13100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Myynnin ja markkinoinnin oikeusturva MOT Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto49145612299,081,0 18,2%
Bruttokate54046012110088,0 12,0%
Liiketulos (EBIT)59,01,0021,012,026,0 116,7%
Nettotulos-14,01,0013,010,020,0 100,0%
Oma pääoma yhteensä245239232224227 1,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)314322245235238 1,3%
Nettovelka- 138-32,0-52,0-27,0-21,0 22,2%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)12,0 %0,219 %17,2 %12,1 %32,1 % 165,3%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-3,54 %0,314 %6,70 %5,42 %11,0 % 103,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)-5,32 %0,413 %5,52 %4,39 %8,87 % 102,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-4,55 %0,408 %7,93 %5,68 %11,5 % 102,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)28,1-22,2-6,94-11,9-0,190 98,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,8 %75,2 %97,9 %97,8 %98,3 % 0,5%
Nettovelkaantumisaste (%)-56,3 %-13,4 %-22,4 %-12,1 %-9,25 % 23,6%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-14,1 %9,87 %-33,6 %-16,2 %-12,3 % 24,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,803,0423,410,812,0 11,1%
Current ratio2,682,7910,64,914,36 11,2%
Rahat ja rahavarat13839,052,027,021,0 22,2%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,094,519195,963,1 34,2%
Nettokäyttöpääoma %23,6 %24,3 %86,9 %43,4 %45,7 % 5,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.