Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Lakiasiaintoimisto Aaro Hämäläinen Oy

Y-tunnus 2816231-9 69.10 Lakiasiainpalvelut Perustettu 2017

Lakiasiaintoimisto Aaro Hämäläinen Oy (Y-tunnus: 2816231-9) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Tampere. Yritys toimii toimialalla 69.10 Lakiasiainpalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,5 mEUR (21,4 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 57,9 % (EBIT 0,3 mEUR) ja nettotulos 0,3 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 31,0 % ja ROE 26,4 %. Omavaraisuusaste oli 91,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 1,1), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
504 kEUR
+21,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
57,9 %
+5,2 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
7,00 kEUR
+40,0 % vs. 2024
Quick ratio 2025
1,12
-0,2 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Verstaankatu 3 lh. 3, Tampere 33100
Verkkosivu
www.ahlaki.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
15.2.2017
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Päätoimiala
69.10 Lakiasiainpalvelut
Sijainti
Verstaankatu 3 lh. 3, Tampere 33100
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Lakiasiaintoimisto Aaro Hämäläinen Oy · 69 Lakiasiain- ja laskentatoimen palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto408387450415504 21,4%
Bruttokate391365427391462 18,2%
Liiketulos (EBIT)247203262219292 33,3%
Nettotulos221180221193276 43,0%
Oma pääoma yhteensä5096498189461 146 21,1%
Taseen loppusumma (vastaavaa)6017719421 0491 248 19,0%
Nettovelka50,172,014,05,007,00 40,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)60,6 %52,5 %58,2 %52,8 %57,9 % 9,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)54,3 %33,5 %33,3 %26,7 %31,0 % 16,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)53,8 %31,1 %30,1 %21,9 %26,4 % 20,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)57,5 %34,5 %34,4 %27,7 %32,1 % 15,9%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)16110513788,9137 54,1%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste84,6 %84,1 %86,7 %90,1 %91,7 % 1,8%
Nettovelkaantumisaste (%)9,86 %11,1 %1,71 %0,529 %0,611 % 15,5%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %17,4 %23,3 %11,1 %9,16 %10,5 % 14,6%
Maksuvalmius
Quick ratio1,381,621,761,351,12 17,0%
Current ratio1,381,621,761,351,12 17,0%
Rahat ja rahavarat21,833,075,066,051,0 22,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)4,7414,115,408,69-
Nettokäyttöpääoma %3,29 %5,94 %9,33 %4,10 %1,39 % 66,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.