Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Pusulan Kuljetuskeskus Oy

Y-tunnus 2129422-0 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus Perustettu 2007

Pusulan Kuljetuskeskus Oy (Y-tunnus: 2129422-0) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Pusula. Yritys toimii toimialalla 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,3 mEUR (3,2 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 20,1 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 19,7 % ja ROE 17,0 %. Omavaraisuusaste oli 92,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 10,8), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
293 kEUR
+3,2 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,1 %
-15,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 160 kEUR
+28,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
10,8
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Kunalinnantie 2, Pusula 03850
Henkilöstö
2 (2025)
Perustettu
10.7.2007
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus
Sijainti
Kunalinnantie 2, Pusula 03850
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Pusulan Kuljetuskeskus Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto274299296284293 3,2%
Bruttokate192224215204219 7,4%
Liiketulos (EBIT)-1,0033,098,010159,0 41,6%
Nettotulos-1,0033,092,080,047,0 41,3%
Oma pääoma yhteensä90,0115198263289 9,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)113119220285314 10,2%
Nettovelka-54,0-22,0- 137- 223- 160 28,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-0,365 %11,0 %33,1 %35,6 %20,1 % 43,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-0,826 %28,4 %57,8 %40,0 %19,7 % 50,8%
Oman pääoman tuotto (ROE)-1,06 %32,2 %58,8 %34,7 %17,0 % 51,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-1,07 %32,2 %62,4 %43,8 %21,4 % 51,1%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-10,424,581,162,121,9 64,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste78,9 %97,5 %90,0 %92,3 %92,0 % 0,3%
Nettovelkaantumisaste (%)-60,0 %-19,1 %-69,2 %-84,8 %-55,4 % 34,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-10,9 %-6,35 %-38,9 %-70,8 %-46,1 % 34,9%
Maksuvalmius
Quick ratio3,3313,06,9110,810,8 0,0%
Current ratio3,3313,06,9110,810,8 0,0%
Rahat ja rahavarat54,022,0137223160 28,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)29,315,914,819,337,4 93,8%
Nettokäyttöpääoma %20,4 %12,0 %43,9 %76,1 %44,4 % 41,7%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.