Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuljetus Herrala Oy

Y-tunnus 3172851-2 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus Perustettu 2020

Kuljetus Herrala Oy (Y-tunnus: 3172851-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Maliskylä. Yritys toimii toimialalla 49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,4 mEUR (1,8 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -1,2 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -4,8 % ja ROE -29,1 %. Omavaraisuusaste oli 15,6 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,8), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
434 kEUR
-1,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-1,15 %
0,0 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
42,0 kEUR
+380 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,798
-0,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Maliskyläntie 1004, Maliskylä 85640
Perustettu
23.11.2020
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Päätoimiala
49.41 Tieliikenteen tavarankuljetus
Sijainti
Maliskyläntie 1004, Maliskylä 85640
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuljetus Herrala Oy · 49 Maaliikenne ja putkijohtokuljetus
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto531645491442434 1,8%
Bruttokate283366275255281 10,2%
Liiketulos (EBIT)22,042,0-14,0-5,00-5,00 0,0%
Nettotulos17,027,0-15,0-6,00-8,00 33,3%
Oma pääoma yhteensä38,062,042,033,022,0 33,3%
Taseen loppusumma (vastaavaa)89,011077,069,0141 104,3%
Nettovelka-3,00-1,00-1,00-15,042,0 380,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)4,14 %6,51 %-2,85 %-1,13 %-1,15 % 1,8%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)24,7 %42,2 %-15,0 %-6,85 %-4,76 % 30,5%
Oman pääoman tuotto (ROE)44,7 %54,0 %-28,8 %-16,0 %-29,1 % 81,9%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)44,9 %70,6 %-23,9 %-12,3 %-9,80 % 20,3%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)18,728,9-20,5-9,35-8,12 13,2%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste42,2 %56,9 %55,3 %48,5 %15,6 % 67,8%
Nettovelkaantumisaste (%)-7,89 %-1,61 %-2,38 %-45,5 %191 % 519,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %6,97 %6,05 %5,91 %4,52 %26,5 % 486,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0,8861,000,8180,8860,798 9,9%
Current ratio0,8861,000,8180,8860,798 9,9%
Rahat ja rahavarat15,08,005,0015,04,00 73,3%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)15,117,014,110,749,6 363,6%
Nettokäyttöpääoma %-0,942 %0 %-1,22 %-0,905 %-3,92 % 333,1%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.