Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Vastilan seudun jätevesiosuuskunta

Y-tunnus 2095679-8 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto Perustettu 2007

Vastilan seudun jätevesiosuuskunta (Y-tunnus: 2095679-8) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Lemu. Yritys toimii toimialalla 37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (0,0 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli -42,9 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -3,7 % ja ROE -3,7 %. Omavaraisuusaste oli 100,0 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli heikko (quick ratio: 0,0), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
7,00 kEUR
0,0 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
-42,9 %
-28,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
+20,0 % vs. 2024
Quick ratio
-
Ei vertailuvuotta

Perustiedot

Osoite
Askaistentie 330, Lemu 21230
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
12.2.2007
Yritysmuoto
OK
Toimialaluokka
37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Päätoimiala
37.00 Viemäri- ja jätevesihuolto
Sijainti
Askaistentie 330, Lemu 21230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Vastilan seudun jätevesiosuuskunta · 37 Viemäri- ja jätevesihuolto
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7,006,006,007,007,00 0,0%
Bruttokate1,001,003,003,002,00 33,3%
Liiketulos (EBIT)-2,00-3,000-1,00-3,00 200,0%
Nettotulos-2,00-3,000-2,00-3,00 50,0%
Oma pääoma yhteensä87,084,084,082,080,0 2,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)87,084,085,083,080,0 3,6%
Nettovelka-11,0-10,0-13,0-10,0-8,00 20,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)-28,6 %-50,0 %0 %-14,3 %-42,9 % 200,0%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)-2,27 %-3,51 %0 %-1,19 %-3,68 % 209,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)-2,27 %-3,51 %0 %-2,41 %-3,70 % 53,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)-2,27 %-3,51 %0 %-1,20 %-3,68 % 206,7%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)-10,4-11,2-7,95-8,95-10,8 20,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste100 %100 %98,8 %100 %100 % 0,0%
Nettovelkaantumisaste (%)-12,6 %-11,9 %-15,5 %-12,2 %-10,0 % 18,0%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %- 157 %- 167 %- 200 %- 143 %- 114 % 20,3%
Maksuvalmius
Quick ratio0013,000-
Current ratio0013,000-
Rahat ja rahavarat11,010,013,010,08,00 20,0%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)000104156 50,0%
Nettokäyttöpääoma %157 %167 %200 %171 %157 % 8,2%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.