Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

BeautyPaja Oy

Y-tunnus 2080473-5 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut Perustettu 2006

BeautyPaja Oy (Y-tunnus: 2080473-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Huittinen. Yritys toimii toimialalla 96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (2,7 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 14,7 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 18,6 % ja ROE 19,4 %. Omavaraisuusaste oli 77,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli tyydyttävä (quick ratio: 0,9), ja likvidejä varoja on vähemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
75,0 kEUR
+2,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
14,7 %
+2,3 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-8,00 kEUR
-500 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,923
+0,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Lauttakylänkatu 15 lh. 3, Huittinen 32700
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
7.12.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
96 Henkilökohtaiset palvelut
Päätoimiala
96.21 Kampaamo- ja parturipalvelut
Sijainti
Lauttakylänkatu 15 lh. 3, Huittinen 32700
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

BeautyPaja Oy · 96 Henkilökohtaiset palvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto66,067,071,073,075,0 2,7%
Bruttokate55,055,058,061,063,0 3,3%
Liiketulos (EBIT)11,010,08,009,0011,0 22,2%
Nettotulos8,007,005,007,009,00 28,6%
Oma pääoma yhteensä23,030,035,042,051,0 21,4%
Taseen loppusumma (vastaavaa)73,072,065,062,067,0 8,1%
Nettovelka24,015,010,02,00-8,00 500,0%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,7 %14,9 %11,3 %12,3 %14,7 % 19,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)15,2 %13,8 %11,7 %14,2 %18,6 % 31,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)42,1 %26,4 %15,4 %18,2 %19,4 % 6,6%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)18,5 %16,8 %14,4 %17,8 %23,5 % 32,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,222,201,181,834,18 128,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste32,4 %42,9 %54,7 %66,7 %77,3 % 15,9%
Nettovelkaantumisaste (%)104 %50,0 %28,6 %4,76 %-15,7 % 429,8%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %56,1 %41,8 %32,4 %20,5 %8,00 % 61,0%
Maksuvalmius
Quick ratio1,171,250,7500,6670,923 38,4%
Current ratio2,002,081,621,461,71 17,1%
Rahat ja rahavarat12,013,07,007,0010,0 42,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)5,535,455,1404,87-
Nettokäyttöpääoma %19,7 %20,9 %11,3 %8,22 %13,3 % 61,8%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.