Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Halata Oy

Y-tunnus 2067359-5 86.23 Hammaslääkäripalvelut Perustettu 2006

Halata Oy (Y-tunnus: 2067359-5) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 86.23 Hammaslääkäripalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (6,9 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 37,9 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 17,7 % ja ROE 14,3 %. Omavaraisuusaste oli 98,2 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 25,4), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
140 kEUR
+6,9 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
37,9 %
-8,7 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 117 kEUR
+28,7 % vs. 2024
Quick ratio 2025
25,4
-18,1 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Siltasaarenkatu 18 A, Helsinki 00530
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
13.10.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
86 Terveyspalvelut
Päätoimiala
86.23 Hammaslääkäripalvelut
Sijainti
Siltasaarenkatu 18 A, Helsinki 00530
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Halata Oy · 86 Terveyspalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto309310219131140 6,9%
Bruttokate276285212131140 6,9%
Liiketulos (EBIT)50,062,051,061,053,0 13,1%
Nettotulos40,051,023912144,0 63,6%
Oma pääoma yhteensä153154324336280 16,7%
Taseen loppusumma (vastaavaa)156167329338285 15,7%
Nettovelka-52,0-78,0- 132- 164- 117 28,7%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)16,2 %20,0 %23,3 %46,6 %37,9 % 18,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)28,2 %38,4 %102 %40,2 %17,7 % 56,0%
Oman pääoman tuotto (ROE)23,3 %33,2 %100 %36,7 %14,3 % 61,0%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)29,3 %40,5 %106 %40,7 %17,9 % 56,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)22,037,433,824,410,6 56,6%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste97,5 %92,2 %98,5 %98,8 %98,2 % 0,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-34,0 %-50,6 %-40,7 %-48,8 %-41,8 % 14,3%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-15,5 %-21,0 %-58,0 %- 122 %-80,0 % 34,4%
Maksuvalmius
Quick ratio18,36,7731,443,525,4 41,6%
Current ratio18,36,7731,443,525,4 41,6%
Rahat ja rahavarat52,078,0132164117 28,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)11,810,621,727,926,1 6,5%
Nettokäyttöpääoma %22,3 %24,2 %69,4 %130 %87,1 % 33,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.