Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Keski-Uudenmaan Talopalvelut Oy

Y-tunnus 2060860-3 81.10 Kiinteistönhoito Perustettu 2006

Keski-Uudenmaan Talopalvelut Oy (Y-tunnus: 2060860-3) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Kerava. Yritys toimii toimialalla 81.10 Kiinteistönhoito. Vuonna 2025 liikevaihto oli 1,4 mEUR (61,8 % kasvu). Liikevoittoprosentti oli 8,0 % (EBIT 0,1 mEUR) ja nettotulos 0,1 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 35,7 % ja ROE 43,8 %. Omavaraisuusaste oli 78,9 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
1 445 kEUR
+61,8 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
8,03 %
+7,9 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
- 223 kEUR
-84,3 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,27
+2,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Pohjolantie 11B2, Kerava 04230
Verkkosivu
www.kutalopalvelut.fi
Henkilöstö
4 (2025)
Perustettu
7.9.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Päätoimiala
81.10 Kiinteistönhoito
Sijainti
Pohjolantie 11B2, Kerava 04230
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Keski-Uudenmaan Talopalvelut Oy · 81 Kiinteistön- ja maisemanhoito
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto7058181 7148931 445 61,8%
Bruttokate386333514777394 49,3%
Liiketulos (EBIT)63,034,01491,00116 11500,0%
Nettotulos51,027,01121,0098,0 9700,0%
Oma pääoma yhteensä186193289102345 238,2%
Taseen loppusumma (vastaavaa)258291451249435 74,7%
Nettovelka- 120- 166- 183- 121- 223 84,3%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)8,94 %4,16 %8,69 %0,112 %8,03 % 7069,6%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)26,2 %12,8 %38,8 %0,571 %35,7 % 6152,2%
Oman pääoman tuotto (ROE)30,3 %14,2 %46,5 %0,512 %43,8 % 8454,7%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)38,0 %18,5 %57,0 %0,964 %54,3 % 5532,8%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)35,78,6399,3-28,683,3 391,3%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste72,1 %66,3 %63,9 %40,8 %78,9 % 93,4%
Nettovelkaantumisaste (%)-64,5 %-86,0 %-63,3 %- 119 %-64,6 % 45,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-6,81 %-8,31 %-2,57 %2,80 %-9,27 % 431,1%
Maksuvalmius
Quick ratio2,422,122,210,9733,27 236,1%
Current ratio2,422,122,210,9733,27 236,1%
Rahat ja rahavarat120166207123226 83,7%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)26,917,812,65,3116,4 208,9%
Nettokäyttöpääoma %14,5 %13,4 %10,5 %-0,448 %14,5 % 3336,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.