Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Classic Wine Cellars Helsinki Oy

Y-tunnus 2021272-1 52.10 Varastointi Perustettu 2006

Classic Wine Cellars Helsinki Oy (Y-tunnus: 2021272-1) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Helsinki. Yritys toimii toimialalla 52.10 Varastointi. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,1 mEUR (13,4 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 0,9 % (EBIT 0,0 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli heikko: ROA 2,9 % ja ROE 1,7 %. Omavaraisuusaste oli 80,3 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 3,5), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
110 kEUR
-13,4 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
0,909 %
-20,4 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-22,0 kEUR
+37,1 % vs. 2024
Quick ratio 2025
3,50
-3,3 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Eteläesplanadi 20, Helsinki 00130
Verkkosivu
www.cwc.fi
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
20.2.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.10 Varastointi
Sijainti
Eteläesplanadi 20, Helsinki 00130
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Classic Wine Cellars Helsinki Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto117126144127110 13,4%
Bruttokate117126144127110 13,4%
Liiketulos (EBIT)32,031,050,027,01,00 96,3%
Nettotulos26,023,040,022,01,00 95,5%
Oma pääoma yhteensä10671,011171,049,0 31,0%
Taseen loppusumma (vastaavaa)12890,012279,060,0 24,1%
Nettovelka-78,0-42,0-89,0-35,0-22,0 37,1%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)27,4 %24,6 %34,7 %21,3 %0,909 % 95,7%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)29,7 %29,4 %47,2 %26,9 %2,88 % 89,3%
Oman pääoman tuotto (ROE)28,0 %26,0 %44,0 %24,2 %1,67 % 93,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)31,7 %32,3 %51,8 %29,7 %3,39 % 88,6%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)16,711,332,311,5-5,72 149,7%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste83,5 %78,9 %91,7 %88,8 %80,3 % 9,6%
Nettovelkaantumisaste (%)-73,6 %-59,2 %-80,2 %-49,3 %-44,9 % 8,9%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %-57,3 %-26,2 %-54,9 %-20,5 %-9,09 % 55,7%
Maksuvalmius
Quick ratio8,917,1110,16,783,50 48,4%
Current ratio8,917,1110,16,783,50 48,4%
Rahat ja rahavarat88,052,089,035,022,0 37,1%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)21,829,025,360,49,95 83,5%
Nettokäyttöpääoma %74,4 %43,7 %63,2 %40,9 %27,3 % 33,3%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.