Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Jyvässeudun Hoivapalvelut Oy

Y-tunnus 2018123-2 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut Perustettu 2006

Jyvässeudun Hoivapalvelut Oy (Y-tunnus: 2018123-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Jyväskylä. Yritys toimii toimialalla 87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut. Vuonna 2025 liikevaihto oli 11,1 mEUR (8,3 % lasku). Liikevoittoprosentti oli 20,3 % (EBIT 2,3 mEUR) ja nettotulos 0,0 mEUR.

Kannattavuus oli hyvä: ROA 59,7 % ja ROE 16,4 %. Omavaraisuusaste oli 1,8 %, mikä kertoo heikosta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,3), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
11 130 kEUR
-8,3 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
20,3 %
+2,1 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
2 249 kEUR
+0,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
0,912
0,0 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Polttolinja 39, Jyväskylä 40520
Verkkosivu
www.esperi.fi
Henkilöstö
210 (2025)
Perustettu
7.2.2006
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Päätoimiala
87.30 Ikääntyneiden ja vammaisten pois lukien kehitysvammaisten asumispalvelut
Sijainti
Polttolinja 39, Jyväskylä 40520
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Jyvässeudun Hoivapalvelut Oy · 87 Sosiaalihuollon asumis- ja laitospalvelut
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto8 5638 72511 50112 13911 130 8,3%
Bruttokate7 8617 97710 21710 78510 139 6,0%
Liiketulos (EBIT)3144701 8282 2142 261 2,1%
Nettotulos3193091 3271,0010,0 900,0%
Oma pääoma yhteensä44421355,056,066,0 17,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)1 8332 0122 2023 8253 754 1,9%
Nettovelka47,0- 469-1 0762 2302 249 0,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)3,67 %5,39 %15,9 %18,2 %20,3 % 11,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)17,1 %25,7 %88,0 %73,6 %59,7 % 18,9%
Oman pääoman tuotto (ROE)29,3 %94,1 %990 %1,80 %16,4 % 811,1%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)54,3 %106 %939 %189 %98,3 % 48,0%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)2793111 4252 2092 045 7,4%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste24,3 %10,6 %2,50 %1,46 %1,76 % 20,5%
Nettovelkaantumisaste (%)10,6 %- 220 %-1 956 %3 982 %3 408 % 14,4%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %15,1 %13,8 %9,31 %31,0 %33,2 % 7,1%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7350,8730,9980,9500,912 4,0%
Current ratio0,7310,8680,9960,9500,912 4,0%
Rahat ja rahavarat99,05951 07600-
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)30,831,630,830,627,5 10,1%
Nettokäyttöpääoma %-4,22 %-2,66 %-0,0783 %-1,54 %-2,92 % 89,6%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.