Uutta Tee ilmainen AI-arvonmääritys mistä tahansa yrityksestä - lataa tilinpäätös PDF:nä, saat raportin heti.
Kokeile

Kuormaustyö KM Oy

Y-tunnus 1985285-2 52.24 Lastinkäsittely Perustettu 2005

Kuormaustyö KM Oy (Y-tunnus: 1985285-2) on suomalainen yritys, joka toimii paikkakunnalla Simola. Yritys toimii toimialalla 52.24 Lastinkäsittely. Vuonna 2025 liikevaihto oli 0,0 mEUR (96,7 % lasku). Liikevoittoprosentti oli -600,0 % (EBIT -0,0 mEUR) ja nettotulos -0,0 mEUR.

Kannattavuus oli tappiollinen: ROA -45,1 % ja ROE -53,0 %. Omavaraisuusaste oli 97,7 %, mikä kertoo vahvasta vakavaraisuudesta.

Maksuvalmius oli hyvä (quick ratio: 2,0), ja likvidejä varoja on enemmän kuin lyhytaikaisia velkoja.

Liikevaihto 2025
5,00 kEUR
-96,7 % vs. 2024
Liiketulos-% (EBIT-%) 2025
- 600 %
-608,6 %-yks. vs. 2024
Nettovelka 2025
-2,00 kEUR
+92,9 % vs. 2024
Quick ratio 2025
2,00
-0,7 vs. 2024

Perustiedot

Osoite
Melkkolantie 98, Simola 54330
Henkilöstö
1 (2025)
Perustettu
1.9.2005
Yritysmuoto
OY
Toimialaluokka
52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Päätoimiala
52.24 Lastinkäsittely
Sijainti
Melkkolantie 98, Simola 54330
Luottoriskiraportti

Vältä luottotappiot
ennen kuin ne syntyvät.

Tarkista uuden asiakkaan luottokelpoisuus ennen ensimmäistä laskua. Luottoluokitus, tilinpäätös ja toimialavertailu yhdessä PDF:ssä. Ladattavissa heti maksun jälkeen.

Raportin sisältö
  1. 01 Luottoluokitus ja 5 vuoden historia
  2. 02 Luottorajasuositus
  3. 03 Tilinpäätöstiedot (5 v)
  4. 04 Toimialavertailu
Esimerkki Avaa PDF →

Taloustiedot

Kuormaustyö KM Oy · 52 Varastointi ja liikennettä palveleva toiminta
Liikevaihto
kEUR
Liiketulos (EBIT)
kEUR
Tilikauden tulos
kEUR
Kannattavuus
%
Kokonaispääoman tuotto (ROA) Sijoitetun pääoman tuotto (ROI) Oman pääoman tuotto (ROE)
Vakavaraisuus
%
Omavaraisuusaste

Tunnusluvut (kEUR)

Viimeisin tilikausi 2025
20212022202320242025Δ YoYTrendi
Volyymi
Liikevaihto1261191451525,00 96,7%
Bruttokate116113142142-1,00 100,7%
Liiketulos (EBIT)10,0-8,0022,013,0-30,0 330,8%
Nettotulos8,00-10,020,010,0-31,0 410,0%
Oma pääoma yhteensä53,043,064,074,043,0 41,9%
Taseen loppusumma (vastaavaa)88,075,085,089,044,0 50,6%
Nettovelka22,018,0-19,0-28,0-2,00 92,9%
Kannattavuus
Liiketulos-% (EBIT-%)7,94 %-6,72 %15,2 %8,55 %- 600 % 7117,5%
Kokonaispääoman tuotto (ROA)11,9 %-9,82 %28,7 %16,1 %-45,1 % 380,1%
Oman pääoman tuotto (ROE)16,3 %-20,8 %37,4 %14,5 %-53,0 % 465,5%
Sijoitetun pääoman tuotto (ROI)14,0 %-11,6 %36,2 %20,0 %-51,3 % 356,5%
Taloudellinen lisäarvo (EVA)3,76-15,115,23,85-37,0 1061,0%
Vakavaraisuus
Omavaraisuusaste61,6 %57,3 %76,2 %83,1 %97,7 % 17,6%
Nettovelkaantumisaste (%)41,5 %41,9 %-29,7 %-37,8 %-4,65 % 87,7%
Suhteellinen nettovelkaantuneisuus %26,2 %26,9 %0 %-8,55 %-20,0 % 133,9%
Maksuvalmius
Quick ratio0,7860,5521,682,732,00 26,7%
Current ratio0,7860,5521,682,732,00 26,7%
Rahat ja rahavarat0020,028,02,00 92,9%
Pääoman käytön tehokkuus
Myyntisaamisten kiertoaika (pv)57,949,130,231,20 100,0%
Nettokäyttöpääoma %-4,76 %-10,9 %8,97 %17,1 %20,0 % 17,0%

Toimialaverkosto

Saman toimialan yritykset

Tutustu muihin samaan toimialaluokkaan kuuluviin yrityksiin.